ערבית

חופשה לגיל השלישי – טובה לגוף, הכרחית לנפש

חופשה לגיל השלישי – גיל הזהב מביא עמו חוויות רבות והתמודדויות חדשות. דווקא זה הזמן בו כדאי ככל העולם לטייל ברחבי הארץ ובחו”ל. מספר טיפים והמלצות לחופשה מושלמת.

עת היציאה לפנסיה עלולה להפחיד כל אחד. המחשבה וההרגשה של חופש אמתי, ללא כל מחויבות למקום עבודה מסוים, יכולים להיות מצד אחד נעימים וחיוניים, מצד שני, לעתים ביטול המסגרת אליה הורגל האדם כל חייו עלולה להפחיד. המחשבה כיצד מתחילים לנצל את כל הזמן הפנוי. נכון, זה זמן טוב ליהנות בקרב בני המשפחה, הנכדים ולעתים הנינים, לארגן את הבית וכדומה. אך זמן זה הוא הזמן המתאים ביותר לקחת חופשה לגיל השלישי. כאשר האדם נופש, הוא שוכח את תלאות היום יום, רואה מקומות חדשים, סופג תרבויות חדשות ובעיקר נמצא במצב של שמחה ורוגע החיוניים לבריאות הגוף.

כאשר מדברים על חופשה לגיל השלישי, לאו דווקא מתכוונים לחופשה בחוץ לארץ. הכל תלוי במצבו הבריאותי של הקשיש. עיקרון מומלץ בכל נושא טיפול בקשישים הוא יציאה לטיולים, ספיגת אוויר צח ואור השמש. הדבר חיוני גם לשמירה על הגוף והנפש.

המלצות חשובות עבור חופשה לגיל השלישי שתהיה מושלמת:

  • התייעצות עם רופא המשפחה – הגיל השלישי טומן בחובו התמודדויות עם מצבים רפואיים שלעתים עלולים להחמיר ללא טיפול נאות. במידה ומתכננים חופשה לגיל השלישי, יש לבקר לפני כן אצל רופא המשפחה המכיר בצורה הטובה ביותר את מצבכם הבריאותי. ניתן לערוך מספר בדיקות ולראות האם ישנם דברים המחייבים טיפול והתייחסות מידית (לחץ דם, כולסטרול, סכרת וכדומה).  במידה ויודעים כי סובלים ממצב רפואי כרוני מסוים, יש להתייעץ עם הרופא האם החופשה המתוכננת כדאית ואפשרית. בכל מקרה יש להצטייד בכלל הכדורים ותרופות המרשם הדרושים מראש ולוודא כי ישנה כמות מספקת (תמיד כדאי לקחת מעט יותר למקרה חירום).
  • חיפוש חופשה התואמת את המצב הרפואי – ישנם טיולים המיועדים לגיל השלישי המלווים באחות מוסמכת / מטפלת לקשישים מוסמכת המיועדת לעזור במקרה הצורך. כיום, חברות רבות מארגנות טיולים מאורגנים המיועדים לאוכלוסייה מבוגרת בארץ ובחו”ל.
חופשה לגיל השלישי

חופשה לגיל השלישי היא הכרחית וחיונית. ככל הניתן, גם במצבים סיעודיים, חשוב לצאת ולשאוף אוויר צח מדי יום

  • הכנת רשימה לאריזה נכונה – כאשר מתכוננים לאריזת המזוודה, יש להכין מראש רשימה מפורטת ולוודא שלא שוכחים כלום. דווקא בגיל זה ישנה נטייה לעתים לשכוח דברים מסוימים או לא להתייחס לדבר מסוים שנראה תפל אך בפועל משמעותי. כאשר עומדים לצאת לחופשה לגיל השלישי, יש לקחת בחשבון שחשוב לארוז דברים נוספים: חשוב לקחת משחות וקרמים למניעת שפשפת ולטיפול בשרירים תפוסים. דברים קטנים שעלולים להעיב על חופשה מושלמת. יש גם לארוז תחבושות אלסטיות ורגילות לכל מצב שלא יהיה.

חופשה לגיל השלישי, היכן נטייל?

  • אתרים בישראל – ארץ ישראל התברכה במקומות מעולים לחופשה. מזג האוויר הנוח במקומות מסוימים בכל ימות השנה, השמש החיונית ועוד. חופשה שכזאת יכולה להתאים גם לאלו שצריכים ליווי של מטפלת סיעודית. ישנם בארץ אתרי מורשת רבים ומוזאונים המספרים את סיפורה של מדינת ישראל בצורה הטובה ביותר. בנוסף, באזור ים המלח נוכל למצוא מלונות עם פעילויות רבות לשנות הזהב. אם בזהב עסקינן, אז רבות דובר גם על ירושלים של זהב, שם קיימים אתרים מצוינים עבור חופשה לגיל השלישי.
  • טיסה לחו”ל – סעיף זה נוגע למבוגרים רבים הצעירים ברוחם ובריאים בגופם. ישנם מקומות רבים אליהם ניתן לטוס עבור חופשה בחו”ל. זה הזמן המתאים לטיול במזרח הרחוק, לבקר באירופה – שם לא חסרים אתרים היסטוריים ואתרי מורשת יהודית היסטוריים, או הטיול לארצות הברית שתמיד חלמתם לעשות ופשוט לא מצאתם את הזמן.
  • הפלגה / שיט בתעלות – רעיון מצוין עבור חופשה לגיל השלישי הוא הפלגה. ישנם יעדים רבים היוצאים מנמלי ישראל למדינות אירופה השכנות ואף מעט רחוקות יותר. היתרון בהפלגה הוא שהכל נמצא במקום אחד. ישנם הופעות, קזינו, שירותי עזרה ראשונה, טיפולי ספא החיוניים לגיל המבוגר, מסעדות, בתי קפה ועוד. דבר נוסף הקיים ומומלץ עבור אוכלוסייה מבוגרת הוא שיט בתעלות (בעיקר במדינות אירופה), כך ניתן לשלב ביקורים באתרים והפלגה.

חשוב לדעת, חופשות המיועדות לגיל השלישי קיימות למקומות ואתרים רבים. במידה והקשיש שייך לאחת מחברות סיעוד ומקבל מהם עזרה כלשהי, ניתן להתייעץ איתם ולמצוא טיולים מאורגנים לאוכלוסיית גיל הזהב. גם כך, אף פעם לא מאוחר מדי להכיר חברים חדשים.

מאחלים לכם חופשה מושלמת!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:

לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

כיצד מתמודדים עם הורה מבוגר וחולה

כיצד מתמודדים עם הורה מבוגר...

קרא עוד
אלצהיימר סימנים ראשונים

אלצהיימר סימנים ראשונים

קרא עוד
אפוטרופוס

אפוטרופוס

קרא עוד
איך לבחור פסיכוגריאטר?

איך לבחור פסיכוגריאטר?

קרא עוד
Call Now Button