ערבית

זכויות עובדים זרים – מה חשוב לדעת

זכויות עובדים זרים – עבודתו של עורך הדין אינה קלה. בפרט של עורך דין העוסק בתחום העובדים הזרים. עורך דין בתחום זה עוסק בכל הקשור  להסכמים וחוקים למיניהם, כללים שבין העובד למעביד אשר כוללים את זכויות העובד, וכמובן המעביד וחובותיו כלפי העובד שלו. קיימים מגוון חוקי יסוד מרכזיים שמהווים את המסד החוקתי של ישראל. אלו הם חוקים מאוד מיוחדים ונוקשים, וכדי לבטלם צריך לא פחות מרוב מיוחד בכנסת. רוב החוקים איתם עוסקים עורכי הדין לענייני עבודה הם בתחום היסוד של כבוד האדם וחירותו , חוק אשר נועד להגן על כבודו של האדם ועל זכויותיו, ולהגן עליו מפני פגיעה בגופו וקניינו. בנוסף קיים גם חוק חופש העיסוק אשר מגן על זכותו של האדם לעסוק בכל עיסוק או מקצוע אשר בו יבחר.

זכויות בסיסיות וחוקי מגן

בגדול, על עורך דין לדיני עבודה לדאוג כי המעביד מספק תנאים וזכויות בסיסיות אשר מגיעות לעובד שלו. אסור להעביד עובד בלי להתייחס לזכויות אלו. ביניהם: הגדרת שעות עבודתו של העובד, הגדרת ימי עבודה מרביים אשר מותרים לו לפי החוק, כגון ימי חופשה, דמי מחלה, ושלל נושאים מהסוג הזה אשר יבטיחו את בטיחותו ובריאותו של העובד במסגרת מקום עבודתו. תחת עבודתו של העורך דין לדיני עבודה, קיימים גם חוקי מגן נוספים אשר לא ניתן לותר עליהם בשום פנים ואופן, מה גם שחוקים אלו נקראים גם זכויות קוגנטיות של העובד. יש לכך סיבה. אפילו לעובד עצמו אסור לוותר על זכויות, כאשר הוא חותם על חוזה עבודה. במסגרת חוקי מגן נכנסים החוקים הבאים: חוק גיל פרישה, חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, חוק הגנת השכר והגנת עובדים, חוק עבודת הנוער, חוק עבודת נשים, חוק זכויות העובד חוק פיצויי פיטורין והרשימה עוד ארוכה.

זכויות עובדים זרים – חוק התאגדויות

בין היתר, קיים גם חוק מיוחד, חוק התאגדויות וארגוני עובדים אשר מבטיח לעובד שלוש חירויות שונות: חופש ההתאגדות, כלומר זכותו של העובד להיות חבר בארגון כלשהו או בוועד עובדים. החופש לנהל מאבק מקצועי בקבוצה והחופש לנהל משא ומתן בתוך הקבוצה. כל אלו הם זכותו של העובד ואין המעביד יכול לאסור עליו להצטרף לארגון העובדים. אם בכל זאת הופר חוק זה, העורך דין לדיני עבודה יוכל לעזור לעובד בנידון. דיני עבודה – חשיבותם מאוד רבה וחשובה, לכן הוקמה מערכת בית משפט נפרדת העוסקת באופן בלעדי בכל הקשור לדיני עבודה. יש לשים לב איזה עובד זר מעסיקים בין אם מטפלת פיליפינית או הודית, צריך לשים לב שיש את כל האישורים והמסמכים כדי לא להסתבך עם משטרת ההגירה.

סכסוכים ופתרונם

לעורך דין לדיני עבודה יש עבודה אין סופית וקשה. קיימים מקרים רבים בהם מעסיקים לא מקפידים על זכויות המגיעות לעובדיהם על פי החוק. למשל, בעת פיטורין פתאום מתעוררים סכסוכים לא נעימים כמו אי הסכמה בנוגע לפיצויי פיטורין אשר מגיעים לעובד, או פיטורי אישה בהריון והרעה בתנאי העסקה. הפתרונות לסכסוכים אלו הם במסגרתו של העורך דין לענייני העבודה. עליו לדעת כיצד לטפל בנידון בצורה הכי מקצועית שאפשר, ולשאוף לכך שהמקרים בהם הוא מטפל יטופלו מבלי שיגיעו לבית המשפט.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button