ערבית

השתלות שיניים או תותבות בגיל השלישי

רפואת השיניים מתקדמת קדימה בצעדי ענק ממש כמו כל תחום אחר, וכיום גם בני הגיל השלישי לא צריכים לחשוש מהשתלות שיניים. למרות ההתקדמות הרפואית המשמעותית בני הגיל השלישי ממשיכים לבחור בשיניים תותבות כי הן רואים בה כשיטה בטוחה וטובה יותר עבורם. האם כדאי לבחור בשיניים תותבות או השתלות שיניים ? הנה השוואה מעמיקה בין שתי השיטות שתעזור לכם להחליט.

להיפטר מסממני הגיל המזדקן

כל אחד רוצה להיראות יפה וכאשר זה מגיע לגיל השלישי, כדי להגיע למטרה יש צורך לעבור דרך ארוכה וקשה יותר. יש לגיל המזדקן סימנים רבים, כמו למשל עור רפוי וקמטים שמופיעים בכל מקום, השפתיים פחות בשרניות וכן הלאה. אחד מהסימנים שעליו נדבר במאמר הבא הוא גם אחד הסימנים הקשים ביותר והוא אובדן שיניים. אנו אמנם שומרים על השיניים מגיל קטן אך בכל זאת עם הזמן יכול להיות שהשיניים כבר יהיו חלשות מאוד והריקבון ישתלט עליהם. במצב כזה יש צורך לטפל בהן כאשר יש שני טיפולים נפוצים מאוד שזה הזמן להשוות ביניהם ולהבין מי מהם נחשב לטוב יותר.

הדילמה של בני הגיל השלישי

כל מבוגר בגיל השלישי יודע שבבוא העת הוא יצטרך לבחור בין השתלת שיניים לבין שיניים תותבות. שתלים דנטליים שינו את העולם ואפשר לומר זאת בפה מלא, תרתי משמע. אין ספק כי שתלים דנטליים יכולים להיות מלחיצים מאוד כי הרי לא בכל שלב בהיסטוריה בני אדם חשבו שלקדוח בורג אל תוך העצם זה דבר הגיוני, אך כיום הרפואה מספקת תשתית נוחה מאוד לביצוע הפעולה. לחלופין יש את שיטת השיניים התותבות שלמעשה מוחזקות בווים מיוחדים בפה ונותנות חיוך מושלם. שתי השיטות אמנם מלאכותיות אך יש ביניהן הבדלים גדולים מאוד בכל פרמטר, מהמחיר ועד לנוחות.

מה היתרונות בשיניים תותבות?

שיניים תותבות זוכות ליתרונות רבים על שתלים דנטליים בעיקר כי אין באמת צורך לקדוח בפה. שתלים דנטליים דורשים טיפול מעמיק יותר שיכול להיות גם לא נוח, אפילו אם זה לכמה ימים או כמה שבועות במקרה הגרוע יותר. כמו כן לעתים יש צורך לבצע פעולות הכנה הרבה יותר מסובכות כמו למשל הרמת סינוס לפני ניתוח וכן הלאה, דבר שיכול להיות בעייתי מאוד לחלק מהאנשים ואף יפסול את האפשרות הזו לחלוטין. שיניים תותבות מוחזקות בתוך הפה על ידי ווים ולמעשה אין צורך בפעולות כירורגיות כלל כאשר שיניים אלו זולות יותר והמחיר שלהן מגיע ל-5000 שקלים כאשר מדובר בתותבות איכותיות .

מה היתרונות של השתלת שיניים?

שיניים תותבות נשמעות כמו אפשרות מעולה אך חשוב לזכור שיש להן חסרונות רבים שלא יהיו עם שתלים דנטליים. שלים לשיניים יהיו באופן קבוע בפה ולמרות שיש גם שיניים תותבות קבועות, הן לא יספקו את אותה התחושה. שיניים תותבות לא ייראו טבעיות כמו שתלים דנטליים שמשתלבים בפה בצורה אסתטית יותר. התחושה עם שתלים בשיניים לא תהיה אותה התחושה כמו עם שיניים תותבות וזה דבר שחשוב לדעת לפני שמחליטים. שתלים דנטליים ניתן להחדיר גם בלי קשר לכמות השיניים החסרות וזה מה שמשלים את החיוך המושלם והצעיר שכל בן הגיל השלישי ירצה לקבל.

תהליך פשוט, בטוח ומהיר יותר

אנשים רבים בגיל השלישי יעדיפו לבחור בשיניים התותבות בעיקר בגלל שהם חוששים. אין ספק כי שיניים תותבות כוללות תהליך הרבה יותר פשוט אך בסופו של דבר אי אפשר להישאר מאחור כי הרפואה מתקדמת כל הזמן, וזה נכון גם לגבי רפואת השיניים. כיום גם בני הגיל השלישי יכולים להשתיל שיניים אפילו במצבים בהם העצם שלהם יחסית חלשה או כל בעיה רפואית אחרת. כמובן שעדיין יש מספר הגבלות אך הן מעטות במיוחד. האפשרות לבצע השתלות שיניים גם לבני הגיל השלישי נובעת גם מהמכשור הרפואי המתקדם וגם מהשתלים המתקדמים והדקים שיש כיום שמאפשרים תהליך חלק.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, שירותי סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button