ערבית

הכר את העובד – רוסלנה חייט

רוסלנה חייט

שמי רוסלנה חייט, אני בקרית ורכזת אזור קריית ביאליק במ.ס.ד – חברת סיעוד מובילה בתחום הזקנה.

התפקיד שלי כולל את ליווי המטופלים והמשפחות ועזרה במיצוי הזכויות שלהם בקהילה, עבודה עם מטפלים/ות, קשר ושיתוף פעולה עם הגורמים בקהילה וקובעי מדיניות “הזדקנות במקום”.

אני בת 46, נשואה באושר ואימא לשני בנים מקסימים. עליתי לישראל בשנת 1993, מעל 20 שנה אני עובדת בתחום הסיעוד. בהתחלה קיבלתי החלטה לעבוד כמטפלת בעקבות הצורך להתקיים ולפרנס משפחה. טיפלתי במסירות באישה זקנה סיעודית, אך בזכות המשפחה והטיפול הנכון נשארה בביתה עד יום מותה האחרון. הכרתי את עולם הזקנה והבנתי שאני אוהבת את האנשים האלה. באותו הזמן למדתי עברית, הייתה לי מספיק מוטיבציה לשינוי מהותי, הייתה לי דרך ויכולת להטיב לעוד הרבה זקנים. גם קיבלתי הצעת עבודה בפקידות בחברת סיעוד אחרת, שם התקדמתי לתפקיד של מנהלת אדמיניסטרטיבית של אחד הסניפים עם הכשרה בתחום הבקרות.

הגעתי לעבוד בחברת מ.ס.ד לפני 5 שנים ובשנתיים האחרונות מבצעת את תפקיד הבקרית, יוצרת קשר בלתי אמצעי עם המטופלים ולקוחות של החברה. הנהלת החברה תמכה ברצון שלי להמשיך ולקבל השכלה גבוהה וכיום אני לומדת את מדעי הזקנה לתואר שני באוניברסיטת חיפה. אני שואפת להיות בעלת מקצוע ולהוכיח את היכולות שלי בתחום אשר מתחדש כל הזמן ויש צורך להתעדכן וללמוד כל הזמן.

אחד הכישורים החשובים ביותר בתפקיד שלי הוא קבלת החלטות טיפוליות לגבי כל מטופל ומשפחה, אחד הערכים הבסיסיים ביותר בקבלת ההחלטות שלי הוא חמלה. אני פוגשת את הזקן שלי כאשר היכולות שלו יורדות, בשלב התלות של החיים. אני חייבת לבנות את תכנית הטיפול שלו כך שיפיק את המיטב מהמצב, לשמור על הדימוי והזהות שלו, לא לאפשר עד כמה שאפשר מצבים של תסכול או דיכאון.

נזכרתי בסיפור הכרות קצרה עם י’ – הכרתי את האישה כאשר עברה ניתוח קשה בראש עקב גידול במוח. אישה בשנות ה-70, מורה בעבר, משכילה, מדברת כמה שפות, מוקפת משפחה וחברים נאמנים, אוהבת ספרים, מוזיקה ופעילויות. בתקופה שקיבלה שרות של מטפלת דרך חברת מ.ס.ד ביקרתי אצלה ודיברנו הרבה על מה שעניין אותה, סיפרתי שגם אני חובבת מאוד את תיאטרון. י’ אמרה: “במצבי היום אני יכולה רק לחלום לשמוע עוד פעם אופרה בתיאטרון…” חזרתי ונזכרתי כל פעם במילים שלה, לא יכולתי להתעלם, להמשיך הלאה. החלטתי בסוף לבדוק מה אפשר לעשות, ולקחתי אותה למופע לתיאטרון. הרגשתי הקלה והבנתי כי ההחלטה נכונה. בתיאום עם החברה שלה הזמנו כרטיסים והסעתי באותו יום את שתיהן לתיאטרון האופרה. היה ממש יום כייף לכולנו. להתרגשות האסטטית וחווייתית של י’ לא היה סוף. במשך חודשים אחרי זה היא דיברה ושרה את הקטעים המוכרים מהיצירה, ראתה שוב ושוב את הסרטונים המוכרים באינטרנט, אמרה שזאת המלחמה שלה במחלה. י’ נפטרה לא מזמן. אני מודה לה על זה שהייתי חלק מהחוויות השמחה שלה.

מה אני מאחלת לעצמי בהמשך? להיות חזקה. כי אחרי דברים קשים בחיים תמיד יש מקום למשהו טוב. אני מאמינה כי השינוי אפשרי, אפשר להזדקן בכבוד, בשמירה על יכולות, באהבה ובהרגשה של נחיצות. אני רואה את זה גם בגישה אצל חברים שלי וקולגות בעבודה, אחיות, עובדות סוציאליות, מטפלות ורכזות. לחברת מ.ס.ד תכנון לטווח ארוך ותפיסת עולם אופטימית לגבי הזקנה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button