ערבית

הדגשים החשובים של הדברה בבית אבות

בתי אבות נועדו לסייע לבני ובנות הגיל השלישי ליהנות משגרת חיים נעימה ובטוחה. הבסיס של השירות שמספקים מקומות אלה הוא כמובן השגחה צמודה, טיפולים רפואיים במידת הצורך, סיוע לכל מי שמתקשה בביצוע הפעולות היומיומיות ותזונה נכונה – אבל ישנם עוד מרכיבים חשובים ובהם הדברה.

באופן טבעי ישנם הבדלים משמעותיים בין הדברת בית אבות לבין הדברת דירה רגילה או אפילו עסק. בהתאם מומלץ לבחור חברה בעלת ניסיון רב בביצוע הפעולה במוסדות שבהם חיים אנשים מבוגרים ולפעמים גם סיעודיים, ובפרט לוודא שנשמרים הדגשים הבאים.

הגנה על האוכלוסייה הרגישה

הדברת נמלים או תיקנים בבית רגיל מחייבת יציאה ממנו למשך כשעתיים-שלוש. באופן דומה גם ריסוס נגד פרעושים ו/או פשפשים מחייב שהות מחוץ למקום במהלך הטיפול בו ובמשך שעתיים או שלוש נוספות. כמובן שגם כשפעולה זו מתבצעת בבית אבות חובה להגן על אוכלוסיית המקום מפני החומרים רבי העוצמה שמרחיקים חרקים אבל עלולים להזיק גם לבני אדם – ואפילו יותר מהרגיל, עקב הרגישות המובנת של הקשישים והקשישות.

בהתאם חשוב מאוד לתכנן באופן מוקפד הדברה של בית אבות, כך שמצד אחד אפשר יהיה למשל להוציא את הדיירים מהחדרים (לחצר, ללובי וכו’) ומצד שני השגרה המוכרת לא תופר יתר על המידה. זו גם הסיבה שבגללה חשוב כל כך להפקיד את המלאכה בידי חברה שכבר צברה ניסיון בכך.

הדברה גם במטבח

דגש חשוב נוסף כשמזמינים חברת הדברה לבית אבות הוא לטפל גם במטבח. נוכחות של חרקים שונים בחלק זה של המוסד עלולה להוביל למזון מזוהם ולפגיעה חמורה בדיירים, שכאמור חשופים הרבה יותר מהרגיל למחלות. כמובן שגם את המרכיב הזה בשירות יש לתכנן בקפידה ובעיקר לתזמן בחוכמה – כדי למזער את משך ההשבתה של המטבח ולאפשר את הכנת כל הארוחות במועדן. דגש נוסף הוא מציאת חברה עם אזורי שירות להדברה שכוללים את המיקום שבו נמצא בית האבות.

לכידת עכברים וחולדות

פעולה נוספת שעבורה יש להזמין שירותי הדברה היא לכידת עכברים ו/או חולדות. במקרים אלה הדגש העיקרי הוא המידיות – עכברים וגם חולדות עלולים לנשוך את הקשישים, וגם במקרים הקלים יותר ליצור תחושת אי נוחות משמעותית. בהקשר זה כדאי לזכור שלעומת אנשים צעירים, שיכולים להתחמק מהמכרסמים, לאנשים שחיים בבית אבות קשה מאוד לעשות זאת ולפעמים הם כלל לא יכולים להתנייד באופן עצמאי וללא עזרת הצוות.

איך להבטיח מקסימום תועלת במינימום עלות?

עלות הדברת בית אבות נקבעת לפי הגודל שלו ולפי סוג ההדברה הדרושה. מנהלי מוסדות אלה נדרשים לעמוד במסגרת תקציב נוקשה, ולכן יכולים להקצות גם להדברות סכום מוגבל בסופו של דבר – אבל מצד שני לא כדאי כמובן להתפשר על התועלת. הדרך הטובה ביותר להבטיח יחס עלות תועלת משתלם היא להיכנס לפורטל מוביל בתחום, או לאתר של חברה ותיקה, לבחור איזור שירות להדברה – להשאיר פרטים וכך לקבל תוך זמן קצר ובלי יותר מדי טרחה הצעות מחיר שמתוכן תיבחר זו הטובה ביותר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button