ערבית

הבידוד, הבדידות והשלכות הקורונה

 

מגפת הקורונה יצרה מהפך בחיים של אזרחים רבים בישראל ובעולם כולו. אחד מהסקטורים שנפגע מכך מאד הם האנשים המבוגרים שאורח החיים שלהם השתנה לחלוטין. חשוב לעקוב אחר הבדידות והשלכות הקורונה ולתת מענה תואם למי שצריך, אם זה שיחות כל תקופת זמן, מטפל צמוד וכו’.

הבדידות בקורונה

תקופת הסגר

כשהחלה מגפת הקורונה, החליטה הממשלה על סגרים בתאריכים שונים ויצרה סיטואציות שבהן האנשים המבוגרים לא יכלו לצאת מהבית. ההמלצה עבורם הייתה גם לא להיפגש עם אנשים נוספים כדי שהם לא יידבקו במחלה הקשה. כתוצאה מכך הם היו בודדים מאד, הילדים לא הגיעו לבקר כדי לא לחשוף אותם, הנכדים לא הגיעו כדי לדבר, לצחוק ולהשתולל ופתאום הזקנים היו לבד עם עצמם כל היום.

כל נושא של קניות, תרופות והתארגנות בבית דרש לוגיסטיקה מיוחדת. הם הזמינו מזון ברשתות השיווק באינטרנט וחיכו המון זמן למשלוחים עקב העומס. או לחלופין ביקשו מהילדים שיקנו להם פריטי מזון מסוימים, תרופות ומוצרים נוספים שדרושים להם הביתה לתפעול השוטף. הילדים הניחו להם את השקית בפתח הבית ובתיאום טלפוני ולאחר שהילדים התרחקו מהדלת, הם פתחו אותה ולקחו את השקיות שהמתינו להם.

במקרים רבים הילדים והנכדים באו לבקר, עמדו מתחת למרפסת או בחניה ונופפו לשלום לאנשים המבוגרים. הדבר ריגש אותם מאד והם נהנו מהמחווה אך לאחר כמה דקות הם היו שוב לבד. זה היה מצב קשה עבור בני זוג שחיים יחד ובמיוחד עבור אנשים מבוגרים שגרים לבד בביתם.

תקופת הבידוד

מעת לעת נוצרו מצבים שבהם הזקנים נכנסו לתקופה של בידוד עקב שהייה ליד חולה מאומת, בן משפחה, חבר או אדם שעמד לידו בתור בקופת חולים או ברשת השיווק. אי לכך אדם זה שחי בתוך משפחה או עם בן זוג, נאלץ להיכנס לאחד החדרים ולשהות בו את כמות הימים שנקבעה. בן הזוג דאג לו למזון, שתייה ותרופות. אומנם יש טלוויזיה בחדר והיא הנעימה את זמנו אך קשה מאד להיות לבד לאורך שעות רבות במשך כמה ימים. מי שגר לבד יכול היה להישאר בבית ולנהל אורח חיים רגיל אך אף אחד לא הגיע לבקר אותו ובמקסימום השאירו לו שקיות מאחורי הדלת.

הבדידות בתקופת הקורונה

תפקידו של המטפל

הבדידות בתקופת הקורונה יצרה השלכות קשות. בשלב הראשון הזקנים ביטאו את הקושי הרב וחיפשו דברים לעשות כדי להסיח את דעתם. הם קראו ספרים, פתרו תשבצים, עסקו בציור, סריגה ופעולות נוספות שאהובות עליהם.

אך העובדה שאין להם עם מי לדבר למעט טלפונית או לחלופין בווטס אפ ווידאו לא נתנה להם מנוח רבים מהם נזקקו לאופציה של שירותי סיעוד והם חיכו לימים שבהם יוכלו לצאת מהבית. המצבים הללו הובילו אותם לדיכאון, לחוסר חשק לאכול, לשתות וגם לחיות. נמאס להם לחיות בדרך זו שהיא כל כך קשה עבורם ולכן הם נזקקו לתרופות נוגדות דיכאון וגם לאופציה של מטפלת סיעודית שתשהה איתם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  קרא עוד
  טיפול בקשישים לאחר ביצוע טיפולי שיניים

  טיפול בקשישים לאחר ביצוע...

  קרא עוד
  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל השלישי

  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל...

  קרא עוד
  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  Call Now Button