ערבית

דיור מוגן יוקרתי – האם באמת יש יתרונות בדיור מוגן?

הרבה מאוד מבוגרים אשר מבקשים לעבור ולהתגורר בדיור מוגן או ילדיהם אשר מתלבטים, האם להציע להוריהם לעבור אל אחוזות דיור מוגן, תוהים האם באמת יש בכך יתרון אל מול המצב הקיים. 

במצב הקיים, על פי רוב, ההורים מתגוררים בדירה משלהם, עצמאיים לחלוטין, מטפלים בעצמם, בסביבה מוכרת להם, יכולים לארח בני משפחה וחברים מתי שהם רוצים, לעשות מה שהם רוצים במגבלת היכולות הפיזיות, הבריאותיות והכלכליות שלהם. 

האופציה של דיור מוגן יוקרתי קורצת להרבה מאוד מבוגרים וילדים, בגלל שורה של יתרונות, אשר יכולים ללמד, גם אם יש יתרונות בדיור בדירה משלהם, עדיין זה לא דומה לאופציה של דיור מוגן. צריך גם לציין, עם השנים היתרונות של דיור מוגן רק גדלים, מתרחבים, והופכים להיות משמעותיים יותר. בין אם זה בעקבות התחרות בתחום, ובין אם בגלל שנוצרו אופציות שונות אשר אותן אחוזות ממהרות לרכוש ולהשתמש בהן. 

לפני שנציג את היתרונות של דיור מוגן יוקרתי ונסביר האם באמת מדובר ביתרונות עבור אנשים מבוגרים, צריך לציין, כל מי שרוצה לעבור לאחוזת דיור מוגן (או ילדיו), יעשה נכון אם יבחן היטב את האופציות שעומדות לרשותו ויבחן האם זה סגנון חיים שמתאים עבורו. כך הוא יוכל גם לעשות את הבחירה על הצד הטוב ביותר, וגם ליהנות ממנה בסופו של דבר. 

לפני שבוחנים את השאלה, חשוב לציין גם, ישנן מסגרות שונות של דיור מוגן, כמובן שלא כולן נחשבות ליוקרתיות. באופן טבעי, כל זוג או כל אדם מבוגר יחליט לבחור במסגרת שמתאימה עבורו, הן מבחינת צרכיו, הן מבחינת התנאים וכמובן מבחינת העלויות. לכן צריך גם לבחון את היתרונות בהתאם. 

דיור מוגן יוקרתי

אילו יתרונות יש בדיור מוגן? 

יתרון חברתי – אחת הבעיות הקשות איתה מתמודדים אנשים מבוגרים, זו הבדידות. אנשים מבוגרים רבים מרגישים לבד, בין אם זה בגלל שהם רחוקים ממשפחתם או שבני משפחתם עסוקים בשביל לבלות איתם מדי יום, חבריהם רחוקים או חס וחלילה, הלכו לעולמם. במסגרת דיור מוגן, אפשר ליהנות מקשרים חברתיים עם בני גילם. מעבר לקשרים, הרי שאחוזות רבות מארגנות אירועים משותפים, טיולים, הרצאות, הצגות ובילויים משותפים אחרים שמתאימים לכולם. 

יתרון בריאותי – אחוזות דיור מוגן מציעות מגוון שירותים בנושא זה, בין אם מדובר בצוות רפואי שנמצא במקום 24/7, ובין אם מדובר באופציות אחרות שיכולות להתאים לכל מי שזקוק למעקב או לטיפול מסוים. צריך להדגיש, לא מדובר במקומות סיעודיים אלא בדברים הרבה יותר פשוטים. 

רמת חיים – בסופו של דבר, אחוזת דיור מוגן מספקת רמת חיים גבוהה מאוד לדיירים, במקרים רבים הרבה יותר גבוהה מזו שהם נהנו ממנה קודם לכן. זו אחת הסיבות מדוע אנשים בוחרים לעבור ולהתגורר במסגרת אחוזות כאלו, ונהנים מכל רגע שם.

מאמר זה נכתב עבור מ.ס.ד – שירותי סיעוד

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button