רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

דום נשימה בשינה בקרב קשישים

דום נשימה בשינה – המצב שאנו מכירים בתור דום נשימה בשינה הוא מצב שמתבטא בעיקר בצורת נחירות – וזהו מצב אשר נפוץ למדי בסביבתנו כיום. מעבר למטרד הברור, מדובר גם במצב בעל סכנה בריאותית מהותית – בעיקר בגיל השלישי. נכיר מצב זה לעומק, ונבין גם כיצד מטפלים בו.

מהו בדיוק דום נשימה בזמן שינה, וכיצד מצב זה מתבטא בפועל?

דום נשימה בשינה הוא אחד המצבים השכיחים ביותר מבחינה רפואית בקרב גברים, בדגש על גברים בגילאים מתקדמים יותר (כמו לדוגמה קשישים בגיל השלישי), ועל אחת כמה וכמה במצב של עודף משקל. מצב זה הוא מצב בו למעשה הנשימה שלנו נחסמת בצורה משמעותית במהלך השינה, ואנו צריכים להשקיע מאמץ רב בפתיחה של נתיב אוויר תוך כדי שינה. המאמץ הזה מתבטא בפועל בנחירה –מדובר בסימפטום למצב שיכול להיות מסוכן למדי. הנחירה היא למעשה פתיחה אגרסיבית של נתיב האוויר החסום במצב של דום נשימה בשינה, ועוד לפני שאנחנו מדברים על הסיכונים במצב זה – חשוב להבין כי מדובר במצב שפוגע באיכות השינה הן של הנוחר (דום הנשימה הולך יד ביד עם איכות שינה ירודה והקצות מרובות) והן באיכות השינה של סביבתו – מצב שמובן היטב לכל מי שחי עם נוחר. כעת, נכיר את הסכנה הקשורה בכך טוב יותר, ואת אופי הטיפול גם כן.

לא רק נחירות – לדום נשימה יש סכנה מהותית בגיל השלישי, וחשוב לדעת לטפל בו

 • מהי הסכנה? הסכנה הקשורה בדום נשימה בשינה היא סכנה בריאותית ורפואית נרחבת בגיל השלישי. ברמה המידית ביותר, מצב של דום נשימה בזמן שינה יכול להוביל למצב של הפסקת נשימה – וזהו מצב שיכול להיות פטאלי אם לא מזהים אותו ומטפלים בו בזמן. מעבר לכך, מצב זה נמצא קשור סטטיסטית ליתר לחץ דם ולמחלות לב, בין השאר בגלל ירידה באיכות השינה, וכמובן שגם בגלל הקשר לגילאים מתקדמים, ולגברים בעודף משקל בעיקר. טיפול במצב זה הוא אם כן חשוב ביותר, על מנת להבטיח את אורח החיים הבריא ביותר לקשישים.

Unconscious patient with oxygen mask in ambulance

 • טיפולים אפשריים – הטיפולים במצב של דום נשימה בשינה הם בעיקרם טיפולים כירורגיים ברמה כזו או אחר. גם בגיל השלישי, ניתן כיום להתאים טיפול שמרני שמקטין את גודל הרקמה העודפת הגורמת למצב של דום הנשימה, כאשר כיום ניתן לנצל גם טכנולוגיות כמו גלי רדיו למטרה זו. מעבר לכך, כמובן שיש עוד שימוש בגישה הכירורגית הקלאסית של ניתוח.

פנו למומחה בתחום, והבטיחו לעצמכם את אופי הטיפול המתאים ביותר שיבטיח את בריאותכם

בכל מקרה, מצב של נחירות הוא מצב שכדאי מאוד לבדוק, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בקשישים, בעיקר כאשר סיעודיים וכאלו אשר נתמכים על ידי מטפלת לקשישים – מצב זה יכול להעיד על דום נשימה בשינה, ועל סיכון בריאותי מהותי שמתלווה אליו. פנו למומחה איכותי בתחום הנשימה, האף והגרון – והבטיחו לעצמכם התאמה של טיפול מקצועי ואיכותי שכמובן שמתאים גם לגיל המטופל.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, שירותי סיעוד מהמובילים בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כיצד למצוא את העזרה הנכונה לקשיש סיעודי

  כיצד למצוא את העזרה הנכונה...

  קרא עוד
  עובדים זרים זמניים – מה צריך לדעת

  עובדים זרים זמניים – מה...

  קרא עוד
  איך לבחור בית אבות

  איך לבחור בית אבות

  קרא עוד
  רעיונות להופעות לגיל השלישי

  רעיונות להופעות לגיל השלישי

  קרא עוד
  Call Now Button דילוג לתוכן