רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

בעיות מעי בגיל השלישי מה חשוב שתדעו

בגיל השלישי, אנשים נאלצים להתמודד עם לא מעט בעיות בריאותיות שלא הכירו בעבר. הגוף עובר שינויים פיזיולוגיים ובריאותיים, הוא נשחק ומתמודד עם בעיות שונות שעלולות להקשות עליו לתפקד בצורה רגילה. בעיות מעי. בגיל השלישי הן דוגמא טובה לכך. עד שאנחנו מגיעים לגיל הזה, בעיות באזור זה של הגוף הן דבר מאוד נדיר מבחינתנו. מרביתנו כנראה לא נשמע על כך לעולם ולא נצטרך להתמודד איתן. אך ככל שאנחנו מזדקנים, לצערנו בעיות במעי הופכות להיות יותר ויותר שכיחות.

לכן, גם אם אנחנו צעירים חשוב שנלמד ונכיר מה הן בעיות במעי וכיצד מתמודדים איתן, בשביל שנוכל לטפל בהן בצורה נכונה כאשר יגיע היום.

בעיות מעי בגיל השלישי

מה הן הבעיות, ממה הן נוצרות וכיצד מטפלים בהן?

ישנן שתי נקודות בסיס שחשוב מאוד לדעת על מחלות אלו.

נקודה ראשונה, לא כל המחלות והבעיות דומות, גם אם נדמה לנו שמדובר באותה מחלה. ההסבר הוא, שהרבה מאוד תלוי בשאלה עם אילו מחלות והיסטוריה מגיע המטופל. יש כאלה שמתמודדים עם מחלות שונות במשך שנים ואז הם חולים במחלת המעי וזה משפיע עליהם בצורה מסוימת, בעוד שאחרים מתמודדים עם מחלות אחרות או לא מתמודדים עם מחלות בכלל ואז ההשפעה של מחלת המעי עליהם היא שונה.

נקודה שנייה, יש משמעות גם לגיל. כלומר, היחס למטופל בגיל מסוים יהיה שונה לעומת היחס למטופל בגיל אחר. זה משתנה בהתאם למצבו הבריאותי, הפיזי והרפואי.

בעיות במעי, עלולות להיווצר כתוצאה מדלקות שונות, כמו כן עלולות להיווצר כתוצאה מתזונה לא נכונה, חוסר בפעילות פיזית, וכן כתוצאה ממחלות שונות שמשפיעות בסופו של דבר גם על המעי. חשוב להדגיש בהקשר, זו אחת הדוגמאות להתמודדות של צעירים עם בעיות אלו. מי שנולד עם מחלת קרוהן למשל, יתמודד עם בעיות במעי, כמו כן, תזונה לא נכונה יכולה מאוד להשפיע על כך.

איך מתמודדים עם בעיות מעי בגיל השלישי?

בשביל להתמודד עם בעיות במעי בגיל השלישי, נהוג לבצע בדיקות שונות, כגון בדיקות דם, צואה, אנדוסקופיה, וכן בדיקות הדמייה, בפרט MRI. ברגע שמקבלים את התמונה המלאה אפשר שהפרוקטולוג יחליט איך לטפל בבעיה.

בין היתר, הוא יכול להציע טיפול אנטי דלקתי, שימוש בתרופות ואנטיביוטיקה, כמו כן הוא יכול להציע שימוש באמצעים אחרים, דוגמא זריקות, נרות, חוקן, שינוי בתזונה (תפריט נוזלי או תפריט נטול מזונות מסוימים).

במקרים קיצוניים ייתכן מאוד שהרופא יציע לבצע ניתוח על מנת שיהיה ניתן להתמודד עם המחלה, בפרט אם יש בעיה משמעותית שמחייבת זאת, למשל, חסימת מעי, דימום ועוד. בין הניתוחים הנפוצים זה כריתת מעי הגס אם יש צורך, בהנחה והתרופות לא עוזרות וזה יכול להביא להבראתו של החולה.

ככל שפונים מהר יותר לרופא, קל יותר לקבל אבחון ולטפל בבעיה בהקדם.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כיצד למצוא את העזרה הנכונה לקשיש סיעודי

  כיצד למצוא את העזרה הנכונה...

  קרא עוד
  עובדים זרים זמניים – מה צריך לדעת

  עובדים זרים זמניים – מה...

  קרא עוד
  איך לבחור בית אבות

  איך לבחור בית אבות

  קרא עוד
  רעיונות להופעות לגיל השלישי

  רעיונות להופעות לגיל השלישי

  קרא עוד
  Call Now Button דילוג לתוכן