ערבית

בעיות ברכיים בגיל העמידה מדריך להקלה על הכאבים

 

כאבי ברכיים הם סימפטום של מחלות, פציעות או מצבים בריאותיים רבים. זה יכול להיגרם בעקבות יותר מדי פעילות גופנית, לא מספיק פעילות גופנית, יציבה לקויה או הרגלים רעים, תגובות אלרגניות ועוד. במידה ויש לכם או לקרוב משפחה מבוגר בעיות ברכיים בגיל העמידה, אנו מקווים שמאמר זה יעזור לכם לעשות סדר.

קיימים טיפולים שונים לכאבי ברכיים. טיפולים אלו כוללים שינויים באורח החיים, תרופות וניתוחים. רופא יעזור לך להחליט איזה טיפול מתאים לך בצורה המדויקת ביותר, אבל בהחלט אפשר לנסות לדלות גם מידע ברשת. יחד עם זאת, קחו בחשבון, מדריך לניתוח החלפת ברך לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

בעיות בירכיים בגיל העמידה

מדריך לניתוח החלפת ברך והקלה על כאבים

ישנן דרכים רבות להקל על כאבי ברכיים. אחת הדרכים היא להשתמש בג’ל, משחות, קרמים ותרופות להקלה על כאבי ברכיים. ג’לים ותרופות אלה נועדו לספק נוחות והקלה מהירה עבור סוגים רבים של מצבי ברכיים.

ישנם כמה אמצעים נוספים שניתן לנקוט כדי להקל על כאבי ברכיים. אחד מהם הוא שימוש בסד לברכיים. דרך נוספת היא להפחית את הלחץ על הברכיים על ידי שימוש בכריות ייעודיות להקלה על כאבים, טיפולי פיזיותרפיה ועוד. במקרים מסוימים, הרופא עשוי להמליץ על ניתוח החלפת מפרק ברך (הליך כירורגי). המשך מדריך לניתוח החלפת ברך בשורות הבאות:

מה זה ניתוח החלפת ברך?

בהליך החלפת ברך הרופא מסיר את הסחוס והעצם החולה של הברך, ומחליפים אותם בחלקי תותב. ניתוח החלפת ברך יכול להתבצע כהחלפת מפרק ברך חלקית או מלאה.

היתרונות של ניתוח החלפת מפרק ברך כוללים הקלה בכאב, תפקוד טוב יותר, שיפור באיכות החיים וירידה בנכות. במקרים מסוימים, הניתוח עשוי להביא לשיפור המראה הפיזי. הסיכונים של ניתוח החלפת מפרק הברך כוללים זיהום או סיבוכים אחרים, אובדן תנועה במפרק, נזק לרקמות שמסביב או נזק עצבי.

מה כולל תהליך ההחלמה מהחלפת ברך?

יש לנקוט באמצעי זהירות גם לפני ניתוח החלפת מפרק ברך.  לדוגמה, מומלץ לחולים לא להביא ילדים לאחר הניתוח למשך שישה חודשים כדי לאפשר ריפוי. זאת, כדי שנשים בהיריון אשר עברו ניתוח החלפת ברך, לא יפעילו לחץ על הברכיים. זכרו, במהלך ההיריון מתווסף בד”כ משקל של כ-10 ק”ג – 20 ק”ג ומעלה. וזו הסיבה לכך שחשוב להמתין עם כניסה להיריון במקרה שעוברים ניתוח החלפת ברך.

היכרות עם התהליך וסוג הניתוח, עוזר להרגשה בטוחה ונינוחה בתהליך. מאמר זה אמנם נועד לעזור ללמוד על ניתוח החלפת ברך, אבל אנחנו ממליצים לקבל ייעוץ רפואי. תבינו מול הרופא שלכם, מה עליכם לדעת לפני שנכנסים להליך זה. אנחנו מקווים שהמדריך לניתוח החלפת ברך זה עזר לכם, כעת אנחנו ממליצים שתפנו אל מול רופא מומחה בתחום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  קרא עוד
  טיפול בקשישים לאחר ביצוע טיפולי שיניים

  טיפול בקשישים לאחר ביצוע...

  קרא עוד
  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל השלישי

  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל...

  קרא עוד
  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  Call Now Button