ערבית

בית אבות סיעודי מורכב 

בית אבות סיעודי מורכב – עם העלייה בתוחלת החיים והשיפור המתמיד ברפואה, יותר ויותר אנשים מגיעים למצב סיעודי בשנותיהם המאוחרות, כאשר בתוך כך ההגדרה של מצב סיעודי מורכב טומנת בחובה את המקרים הכי קשים ובהחלט מורכבים לטיפול. הגעה של אדם יקר לנו למצב סיעודי היא כמובן קשה מאוד, מהיבטים שונים, לכן יש חשיבות לקרבה למשפחה ולמקום המגורים השגרתי, למשל מרכז רפואי בתל אביב המציע שירות סיעודי מלא ומורכב.

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי מורכב לבין סיעודי “רגיל”?

את ההגדרות בתחום הסיעוד קובעת המדינה, דרך משרד הבריאות. קשיש אשר מוגדר סיעודי הוא אדם מבוגר אשר צריך סיוע שוטף ותמידי בביצוע פעולות בסיסיות – למשל הלבשה, האכלה, קימה ושכיבה, רחצה, ניידות ושליטה על הסוגרים. כלל האצבע הוא שכאשר הקשיש זקוק לסיוע תמידי בלפחות 3 מבין 6 הפעולות שצוינו לעיל, אזי הוא מוגדר סיעודי ואי לכך זכאי להטבות, הקלות ומימון מסוים של טיפול מתאים – ע”י מטפל פרטי בבית או במוסד סיעודי מתאים.

בית אבות סיעודי

קשיש סיעודי מורכב לעומת זאת מגיע עם סיפור בריאותי ותפקודי קשה יותר. החולה הסיעודי המורכב סובל מכמה מהקשיים שצוינו קודם בפעולות הבסיסיות, אך בנוסף לקשיים אלו הוא צריך גם לעבור טיפולים רפואיים אחרים והשגחה רפואית צמודה יותר. דוגמאות של קשישים סיעודיים מורכבים, מבחינת מצב רפואי המתלווה להגדרה הסיעודית ה”רגילה”, כוללות למשל:

  • טיפולים אונקולוגיים
  • ביצוע הקרנות
  • מטופלים שצריכים עירוי דם
  • חולי דיאליזה סיעודיים
  • חולים הצריכים עירוי תוך ורידי באופן מתמשך
  • חולים הסובלים מבעיות נשימה

לצורך מה נדרשת ההגדרה של סיעודי מורכב?

החשיבות לקיומה של הגדרה נפרדת לקשיש סיעודי “רגיל” וקשיש סיעודי מורכב חשובה כי היא קובעת באלו מוסדות טיפול גריאטריים אותו קשיש יוכל להיות מטופל. הצרכים הטיפוליים של חולים סיעודיים מורכבים הם רבים, מגוונים ומורכבים יותר מאשר מטופלים סיעודיים רגילים, לכן יש צורך בצוות טיפול ייעודי ומיומן ובמוסד סיעודי שיודע לתת מענה לצרכים ודרישות אלו. לא כל בית אבות סיעודי או מרכז רפואי גריאטרי מוגדרים כמתאימים ומורשים לטפל בסיעודיים מורכבים. כך למשל כאשר אתם מחפשים להורה פתרון סיעודי-טיפולי הולם ורוצים מרכז רפואי בתל אביב כדי שיהיה קרוב אליכם, חשוב מאוד לבחור רק במוסד המתאים לטיפול בסיעודיים מורכבים אם זוהי ההגדרה המתאימה.

מימון טיפול לקשישים סיעודיים מורכבים

העלות של טיפול סיעודי – בבית עם מטפלת סיעודית צמודה או במוסד סיעודי – היא גבוהה מאוד כי זהו טיפול מאוד אינטנסיבי, מורכב וצמוד, קל וחומר כאשר מדובר על מטופל סיעודי מורכב. נושא המימון של אשפוז וטיפול סיעודי הוא אחד הקשים והמרכזיים בהקשר הרחב של העולם הסיעודי, כפי שכל משפחה עם קרוב סיעודי לומדת על בשרה למרבה הצער. מדינת ישראל קובעת כי במקרה של קשיש סיעודי מורכב האחריות על הטיפול בו ומימון האשפוז הסיעודי חלה על קופת החולים בה המטופל מבוטח. זה שונה מסיעודי רגיל אשר האחריות לטיפול בו היא על משרד הבריאות ו/או על אחריותה הפיננסית של המשפחה עצמה. זו אמנם חצי נחמה, אך לפחות ההיבט המימוני לקשישים סיעודיים מורכבים אמור להיות מכוסה באופן מלא ע”י קופ”ח ולא ע”י המשפחה.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, שירותי סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

פסיכוגריאטריה

פסיכוגריאטריה

ישנם בעלי מקצוע רבים שאמונים על אוכלוסיית הזקנים ופועלים למען...
קרא עוד
ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

לכולנו יש הורים קשישים שבמהלך הזמן הופכים להיות סיעודיים. על מנת...
קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
Call Now Button