ערבית

בדידות בגיל הזקנה

מבוגרים רבים היו פעילים עד לא מכבר, עבדו, בילו במועדון הקשישים השכונתי, הלכו לבקר את הילדים, הנכדים והנינים, טיילו בארץ ובעולם ונהנו מחייהם. אך כאשר הם מגיעים לגיל מבוגר יותר קיימת בדידות בגיל הזקנה וזה מפריע להם מאד.

 

ההתנהלות היום יומית של האנשים המבוגרים

כאשר מדובר בבני זוג, יש יתרון עצום בכך שיש להם זה את זה. כך הם מדברים לאורך כל היום, מסייעים זה לזה בדברים הקטנים כמו קניות, הכנת מזון, רחצה ועוד. סדר היום שלהם הוא די רוטיני, הם צופים הרבה בטלוויזיה, אלו שמסוגלים לכך יוצאים קצת לטייל בפארק בבוקר לפני החום הגדול וגם בשעות בין הערביים.

בהתאם למצבם הבריאותי, אצל רבים מהזוגות הזקנים מועסקת מטפלת שמגיעה לכמה שעות ביום ומסייעת להם בדברים האלמנטריים. הם שמחים מאד שהיא מגיעה, עוזרת להם בצרכים השונים ובעיקר הם שמחים מכך שיש מישהו שמגיע הביתה שמתעניין בשלומם ושדואג להם.

מעבר לכך יש בני זוג זקנים שאין להם ילדים ולכן אין מי שיבקר אותם, אלו שיש להם ילדים הם בדרך כלל עסוקים ורק מעת לעת הם או הנכדים מגיעים לבקר אותם. רוב החברים שלהם מבוגרים גם כן ולכן המפגשים הולכים ומתמעטים. לעיתים הם פוגשים אותם בפארק או בקניות בסופרמרקטים, אך עם השנים גם המפגשים הללו הולכים ומתמעטים.

לא אחת הם שומעים על קרוב משפחה או על חבר שהלך לעולמו וכך לאט לאט הם שוקעים ונוצר דיכאון אצל קשישים לאור כל מה שקורה סביבם.

 

טיפול בדיכאון אצל קשישים

 

המטפלת שמגיעה לביתם של הזקנים, בני המשפחה והרופאים מודעים לתופעה זו של דיכאון עקב חוסר המעש ולאור כל מה שקורה בסביבתם הקרובה. בחלק מהמקרים הם מקבלים תרופות נוגדות דיכאון שמסייעות להם להתגבר על הדיכאון או על חלק ממנו וכך פה ושם הם מפוקסים, צלולים ומחייכים ובחלקים אחרים של היום הם שקועים בדיכאון ובעייפות מהחיים עצמם.

 

שילוב בעלי חיים בחיי הקשישים

בדידות

אחת האופציות שמשמחות מאד את הקשישים היא הימצאותם של חיות מחמד בבית. הם נקשרים אליהן מאד ומשחקים איתם לאורך כל היום. מי שיש לו בעלי חיים כמו חתולים או כלבים בבית זה מצוין ומי שאין לו, המשפחה מבצעת עבורם אימוץ כלבים בצפון והזקנים נהנים מאד לפגוש את בן הבית החדש שיגור איתם.

 

הסיוע לאנשים הבודדים

 

לאור הקושי הגדול בבדידות, קרובי המשפחה משתדלים ככל האפשר לשוחח עם הקשישים טלפונית כמה פעמים ביום וגם בשיחות שכוללות וידאו כדי להפיג את השעמום שלהם ולהכניס להם מעט שמחת חיים כשהם רואים את בני המשפחה הקטנים והגדולים ובעיקר התינוקות.

בנוסף לכך משפחות רבות מבצעות תורנויות קבועות, כדי שבכל יום או יומיים יגיעו בני משפחה אחרים לבקר אותם בביתם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  שמירה על בריאות העור בגיל המעבר

  שמירה על בריאות העור בגיל...

  קרא עוד
  ניהול כלכלי בגיל השלישי – בחירת ביטוח בריאות

  ניהול כלכלי בגיל השלישי –...

  קרא עוד
  רעיונות לפעילות לגיל השלישי

  רעיונות לפעילות לגיל השלישי

  קרא עוד
  Call Now Button