ערבית

אלצהיימר סימנים ראשונים

אלצהיימר היא מחלה שממוקדת במערכת העצבים המרכזית והיא מתבטאת בניוון של תאי העצב. מדובר על תהליך שפוגע לאיטו בכל חלק וחלק בגוף על ידי פגיעה בתאי המוח השונים. במחלת אלצהיימר סימנים ראשונים מהווים מעין שלטי אזהרה לשים לב לשינויים שמתרחשים ושצריך ללכת לעשות בדיקות כדי להתחיל לטפל במחלה כבר בשלביה המוקדמים, היות שבשלבים המתקדמים יותר, תהיה פגיעה חמורה בחולה עד כדי מוות.

אלצהיימר סימנים ראשונים

החיפוש במרשתת הכי פשוט וסביר שגם הכי יעיל יהיה אלצהיימר סימנים ראשונים. אין צורך להסתבך בניסוח או לחשוב באופן מתוחכם כמו ’תסמיני אלצהיימר‘ או ’מה קורה באלצהיימר‘. פשוט רשמו אלצהיימר סימנים ראשונים ותקבלו את המידע הנדרש. מתוך החיפוש, ישנם מספר סימנים שחשוב לשים לב אליהם:

 

  1. סימנים מוטוריים- פיזיים כמו נפילות, אי יציבות, שינוי בקצב ההליכה או נוקשות מסויימת בתחילתה או סיומה של תנועה. יכול להיות שינוי בפעילות הגוף כמו אבדן משקל, הרגלי יציאה או תשישות.

 

  1. סימנים קוגניטיבים כמו קושי להזכר בנושאים הקשורים ליומיום. למשל, מיקום חפצים, שמות אנשים מוכרים או משימות יומיום. ניתן אף לראות עלייתו של חוסר בטחון לגבי קבלת החלטות וחיזוק התלות בסביבה הקרובה.

 

  1. סימנים התנהגותיים שמאופיינים בקושי בביצוע פעולות יומיות שבעבר היו קלות ושגרתיות. פעולות כמו בישול, התלבשות או תפירה. ניתן אף לראות התנהגויות מופעלות רגש כמו כעס או אדישות או אף חוסר סבלנות.

אלצהיימר סימנים מאוחרים

כל אלו הם מקצת מהסימנים ראשוניים למחלה, אך אלו מתגברים ואף מחמירים ככל שמחלת האלצהיימר מתקדמת. הזכרון נפגע ואיתו גם ההפרדה בין דמיון למציאות. יכולת ההתמצאות במרחב ובזמן נפגעת. הפגיעה הזו יכולה להוביל לשוטטות במרחב מבלי שהחולה מבין או יודע לאן הוא הולך או מאיפה הוא הגיע. בנוסף, התדרדרות בפעילות הקוגנטיבית-פיזיולוגית תגרום לקשיים בשינה.

 

ניתן לראות דומיננטיות של סימנים חברתיים שמתחזקים ככל שהמחלה מתקדמת. החשדנות וההתרחקות החברתית עולות שכן החולה אינו יודע מיהם האנשים שבקרבתו, אינו יכול לנסח ולבטא את מחשבותיו ואינו יכול ליצור קשר תקין עם החברה בה הוא חי.

 

ככל שהמחלה מתחזקת, והסימפטומים נהיים יותר ויותר נוכחים ביום יום, עולה גם התלות של החולה בסביבה עד כדי צורך במטפלים או עובדים זרים או כל טיפול צמוד כדי למנוע מהחולה פגיעה בעצמו ולעזור לו בהמשך התפקוד כמה שניתן.

 

שתי נקודות חשובות לציון בהקשר זה. נקודה אחת היא שחולי אלצהיימר יכולים להגיש בקשה לקבלת גמלת סיעוד כאשר הם הופכים לתלותיים בסביבתם ואינם מסוגלים עוד לתפקד. ניתן לפנות לביטוח לאומי ולבדוק זכאות. נקודה חשובה שנייה היא שגם אם האדם מראה שינויים הדומים לנרשם מעלה, אין זה אומר שמדובר דווקא שהוא חולה באלצהיימר. יש חשיבות לבדיקות מקיפות ולהעמקה נוספת לפני שמגדירים שמדובר על אלצהיימר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button