ערבית

אילו הסמכות אחות צריכה לליווי מבוגרים?

תקופת הגיל השלישי יכולה להיות מאתגרת מאוד וקשה להתמודדות במיוחד אם המבוגר זקוק לליווי רפואי או לטיפול סיעודי מסור. לא תמיד בני המשפחה פנויים להסיע אותו הלוך ושוב לטיפולים במרפאות וללוות אותו במהלך מתן הטיפול. אין ספק שהמשימה נעשית אפילו מסובכת יותר בתקופת הקורונה ונוכח העלייה בתחלואה והסיכונים לזיהומים במקומות ציבוריים ועל אחת כמה וכמה אם הקשיש מתמודד גם עם בעיות ניידות.
הבשורות המשמחות הן שיש על מי לסמוך! טיפול סיעודי על ידי אחות מוסמכת הוא מה שחיפשתם. אחות מוסמכת לגיל השלישי תוכל להעניק לקשיש את הטיפול הטוב ביותר במסגרת הסביבה ביתית בין אם באופן שוטף או כחלק מתהליך התאוששות ושיקום, למשל, לאחר פציעה או בעקבות ניתוח, אירוע לבבי או אירוע מוחי.
אחות יכולה לסייע באיתור והגדרת הצרכים של המטופל על מנת להבין אילו טיפולים הוא צריך לקבל על בסיס יומיומי או באופן שוטף, להכין אותו לקראת מפגש עם רופאים, לסייע באיזון וניהול הכאב, קידום סביבה בטוחה עבור הקשיש ועוד. אילו הסמכות אחות צריכה לליווי מבוגרים? שאלה מצוינת וחשובה כל כך, שלא יעבדו עליכם ושתהיו מעורבים בתהליך הבחירה של מי ששומר לכם על היקר מכל.

מי נחשבת אחות מוסמכת ומה יש לבדוק במתן שירותי האחות?

טיפול סיעודי

חשוב מאוד לפנות לחברה המציעה שירותי סיעוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר כאשר מחפשים אחות ולבחון שאכן מדובר באחות מוסמכת. אחות שסיימה לימודי סיעוד.
לימודים אלה מתקיימים במוסד אקדמי ונמשכים כ-4 שנים וכוללים הן תכנים תיאורטיים והן הכשרות פרקטיות על מנת להקנות לאחים את הכלים החשובים ביותר. ישנן הכשרות קצרות יותר בעיקר במסגרת מסלול של הסבת אקדמאים למקצועות הסיעוד במסגרות של בתי חולים לימודיים.
בסיום הלימודים מקבלים תעודת אח מוסמך מטעם משרד הבריאות המאפשרת את העיסוק בתחום ובשלב זה האחים משתלבים במקומות עבודה שונים כשניתן להמשיך ללימודי סיעוד מתקדמים לרוב בהתמחויות שונות על פי מחלקות, אונקולוגיה, גריאטריה וכדומה.
על מנת להגיע לתעודת אח מוסמך על בוגרי התואר לעמוד במבחן מקצועי ממשלתי מטעם משרד הבריאות.

מה כוללות הסמכויות של אחות מוסמכת לליווי קשישים?

עם השנים חלה התפתחות מעניינת במקצוע הסיעוד ובסמכויות שהועברו לאחיות המוסמכות כמו שינוי במינון האינסולין ובזמני ההזרקה והפניית מטופל לצילומי חזה ושלד ועוד, תלוי בהתמחות של האחות ובניסיונה המקצועי ובידע המקצועי שיש לה.
אחות מוסמכת יכולה לסייע בעיקר בעת אשפוז בית בטיפולים שונים שניתנים על ידי אחיות בסביבת המגורים כמו מתן זריקות, ביצוע בדיקות ושליחתם למעבדה כגון בדיקת דם או בדיקת שתן, ביצוע בדיקות כמו לחץ דם, ניהול התרופות שנתן הרופא על פי ההוראות שנתן הרופא, כשהיא יכול להתבסס על שיקול דעתה גם בהפניה לטיפול וכן בסיוע בהפחתת הכאב באמצעים שעומדים לרשותה ושבתחום סמכותה.
לרוב האחות תיבחר על פי ניסיונה והסמכות וההתמחות שלה גם לפי צרכי המטופל. למשל, יש אחיות המתמחות בטיפול בפצעים כמו בפצעים קשי ריפוי, פצעים סוכרתיים, פצעי לחץ או אחיות המתמחות בטיפולי סטומה. בכל הנוגע לטיפול במבוגרים רצוי להעדיף אחות המנוסה בטיפול גריאטרי לביצוע הטיפולים הנדרשים בעת הטיפול והדאגה והתמיכה בקשישים ולבחון אם אכן עברה התמחות ייעודית בתחום הגריאטריה.
ישנן אחיות שמגיעות ביום וישנן גם אחיות לילה שיכולות לסייע לבני הבית לישון ולהתפנות לעיסוקם שהם יודעים שיש מי שיטפל היטב בקשיש שזקוק להשגחה ולמתן טיפול גם בשעות הלילה.
עם זאת, אין ספק ששקט נפשי הוא בהחלט אחות סיעודית בבית שנמצאת עם המטופל מסביב לשעון 24 שעות ביממה ויכולה לדאוג לכל צרכיו וחיונית בעיקר במצבים בהם יש לדאוג למטופל ולהשגיח עליו בכל שעות היום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  קרא עוד
  טיפול בקשישים לאחר ביצוע טיפולי שיניים

  טיפול בקשישים לאחר ביצוע...

  קרא עוד
  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל השלישי

  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל...

  קרא עוד
  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  Call Now Button