ערבית

איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

המטרה של כל אדם היא לאפשר למבוגרים חיים נאותים כדי שיחיו ויתקיימו בכבוד עד גיל 120.

ההורים מתבגרים

איך בכל זאת ניתן איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי? כאשר ההורים מתבגרים הם סובלים ממחלות שונות. אשר אינן מאפשרות להם לפעול באופן עצמאי בחיי היום. הם נהגו לבצע את הפעולות האלמנטריות בעצמם אך עם השנים הם נתקלים בקשיים שונים ואינם מצליחים לבצע חלק מהפעולות האישיות. כמו רחצה ופעולות במרחב כמו בישול או סידור הבית.

חוק הסיעוד

למטרה זו נועד חוק הסיעוד אשר נכנס לתוקף לפני כמה שנים והוא מנתב את הדרך עבור תושבי ישראל בגיל פרישה. כדי לסייע להם.

חוק הסיעוד כולל כמה אפשרויות של עזרה לאנשים המבוגרים. בשלב ראשון יש להכין את הטפסים הרלוונטיים בעזרתם של עובדי חברות הסיעוד ולהעביר אותם למוסד ביטוח לאומי. מכיוון שמדובר בהליך שהוא ארוך. כבר בשלב הראשון חברות סיעוד דואגות להגעה מידית של מטפלת לשש שעות בכל שבוע.

נציגי ביטוח לאומי זה יגיעו בתיאום לביתם של האנשים המבוגרים כדי לסווג באופן מדויק את הצרכים שלהם. הם יתשאלו אותם בנושאים שונים ויבקשו לראות את היכולות שלהם בתפקוד בנושאים האלמנטריים כמו קימה. הליכה, התלבשות, אכילה ועוד. בהתאם למצבם של בני הבית. יוחלט אם הם זכאים לקבלת עזרה שבועית של מטפלת שתבצע עבורם חלק ניכר מהפעולות שהם אינם מסוגלים לבצע. כמו עריכת קניות קבלת תרופות מבית המרקחת. סיוע במקלחות, בישול ועוד.

בנוסף לכך יש לדווח למוסד זה את רמת ההכנסות החודשיות של כל משפחה. בהתאם למידע זה תתקבל החלטה אם מגיעה למשפחה זו או אם מדובר באדם אחד. גמלה חודשית שתסייע להם לרכוש את המוצרים האלמנטריים. כמו מזון ותרופות.

סיוע של עובדים זרים

אנשים מבוגרים אשר מצבם הרפואי מידרדר זקוקים להשגחה יום יומית לאורך כל היממה. במקרים הללו חברות הסיעוד מסייעות בהעברת הטפסים לגורמים הרלוונטיים. כדי שיאשרו העסקת עובד זר על כל המשתמע מכך.

בישראל יש עובדים זרים אשר גרים בביתם של אנשים מבוגרים. הם מסייעים להם לאורך כל היום בביצוע כל הפעולות הבסיסיות. החל ברחצה, התלבשות, מתן אוכל ובמידת הצורך גם האכלה, מתן תרופות, החלפה של טיטולים וכל צורך אחר. בנוסף לכך הם מנהלים את משק הבית, רוכשים מזון, מבשלים, מסדרים את הבית, קובעים תור לרופא שיניים , מטפלים בנושא הכביסות ועוד.

אנשים מבוגרים רבים אינם יכולים לתפקד בעצמם ולכן הסיוע של עובדים זרים הוא צורך דחוף ואקוטי. עובדי חברות הסיעוד עושים כל שניתן כדי לקדם את התהליך מול הרשויות הרלוונטיות כמו קבלת הוויזה. תשלום לתאגיד ופעולות נוספות. כדי שיהיה אישור ואפשר יהיה לשייך לביתם של האנשים המבוגרים עובדים זרים שדוברים את שפתם וכך ההתנהלות היום יומית תהיה הרבה יותר קלה.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  התנאים להגשת תביעות סיעוד

  התנאים להגשת תביעות סיעוד

  קרא עוד
  נזקים נוירולוגיים הנובעים מאירוע מוחי

  נזקים נוירולוגיים הנובעים...

  קרא עוד
  תופעות רפואיות הנפוצות בגיל השלישי

  תופעות רפואיות הנפוצות בגיל...

  קרא עוד
  פתרונות הנגשה לחולים סיעודיים בבית ובמקומות ציבוריים

  פתרונות הנגשה לחולים סיעודיים...

  קרא עוד
  Call Now Button