ערבית

ניצולי שואה חיפה

חיפה היא העיר השלישית בגודל אוכלוסייתה בישראל, המרכז העירוני של צפון ישראל. העיר היא ביתה של אוכלוסייה מעורבת יהודית- ערבית ומהווה מרכז תעשייתי ותרבותי חשוב ואחד ממרכזי הסחר הימי המרכזיים בישראל. חיפה מהווה כ-3.5% מאוכלוסיית ישראל וכוללת כ- 274,000 איש. היא כוללת פלח גדול במיוחד של אוכלוסיית המבוגרים בני 60 פלוס אשר מתפרס על כ-25.5% אחוז מפלח הגילאים.

  • בחיפה חיים ניצולי שואה רבים ועל פי הערכות מספרם מגיע לכ- 30,000. בחברת מסד דואגים לספק שירותי סיעוד מורחבים לניצולי שואה בעיר חיפה.

ניצולי שואה

ניצולי שואה הם כל אותם אנשים שחיו במדינות שסבלו מהכיבוש הנאצי, או היו גרורותיה של גרמניה הנאצית, כגון איטליה. ניצולי שואה הם לא רק קורבנות המחנות והגטאות אלא גם כל אותם אנשים שנאלצו לחיות במסתור שנים ארוכות או לנוס ממדינתם בעקבות עלייתו של הנאציזם.
זכויות ניצולי שואה כוללים בין בין היתר גמלת סיעוד על פי חוק הסיעוד לאלו שעומדים בקריטריונים שנקבעו על ידי הקרן ומדינת ישראל, ובנוסף הם מקבלים מהקרן מימון של תוספת שעות סיעוד לאלה הקיימות. המימון ניתן על ידי ועידת התביעות ומדינת ישראל, באמצעות הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר.

ניצולי שואה חיפה

מדוע שירותי סיעוד לניצולי שואה רחבים יותר?

מדובר באוכלוסיה שעברה טראומה קשה, וצלקות העבר לפעמים חוזרות ונפתחות דווקא בגיל מבוגר. צלקות אלו משפיעות לרעה הן על הבריאות הנפשית והן על המצב הפיזי של האדם, ולכן חשוב לתת יחס מועדף לניצולי השואה יותר מאשר לקבוצות אחרות באוכלוסיה. אנו דואגים לאוכלוסיית ניצולי השואה בעיר חיפה ולכל הזכאים לשירותי סיעוד על ידי הקרן לניצולי שואה.

מקורות מימון נוספים לשירותי סיעוד

חברות הביטוח מציעות פוליסות מקיפות יותר לשירותי סיעוד, גם ההשלמות של הקרן לניצולי שואה אינן מגיעות לשירותים המקיפים המגיעים למבוטחי ביטוח פרטי. השירות עצמו מסופק על ידי חברות סיעוד המעסיקות מטפלים זרים, ישראלים ועובדים סוציאליים.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

פסיכוגריאטריה

פסיכוגריאטריה

ישנם בעלי מקצוע רבים שאמונים על אוכלוסיית הזקנים ופועלים למען...
קרא עוד
ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

לכולנו יש הורים קשישים שבמהלך הזמן הופכים להיות סיעודיים. על מנת...
קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
Call Now Button