ערבית

קנאביס רפואי למבוגרים וקשישים

תרופות אלטרנטיביות – אף על פי שנדמה, שהעולם שייך לצעירים, גם בכל הקשור לקאנביס ובעיקר קנאביס, ראוי לשימוש גם על ידי הגיל השלישי. החל משנת 2016, הכריזו במשרד הבריאות ויצאו בבשורה משמחת ומעודדת, כי גם רופאים גריאטריים יכולים להמליץ אודות טיפול בקנאביס לאוכלוסיית הגיל השלישי, כך שהטרטור של החולה הקשיש לרופאים ייעודיים (בהתאם לסיבה בשלה הוא זקוק לתרופת “הפלא”) נחסך ממנו. טיפול באמצעות קנאביס מאפשר לסייע לא רק לקשיש שמתמודד עם כאבים ומזור בלתי פוסק, אלא גם לבני משפחתו ולצוות המטפל בו. הקשיים איתם מתמודד הקשיש מלווים בקושי פיזיולוגי, נפשי, תפקודי והתנהגותי גם יחד, כך שטיפול נכון ומדויק, עתיד לאפשר לו זקנה מכובדת ורגועה יותר.

עובדות מחקריות אודות שימוש בקנאביס

כדי לבחון את השפעות קנאביס רפואי על מבוגרים, נדרשו מחקים לא מעטים אשר בסיומם ניתן היה לקבוע כמעט חד משמעית כי הטיפול בקנאביס הוא חיוני ומיטיב עם הקשיש. מעקבים תצפיתיים ארוכי טווח אחר קשישים (מאושפזים בבתי אבות סיעודיים) שנטלו באופן קבוע קנאביס רפואי, הצביעו על שיפור של 93% מהמטופלים. 93% מהמטופלים דווחו על שיפור במצבם הכללי לצד ירידה בעוצמת הכאב ולאחר שימוש של חצי שנה בקנאביס הרפואי, הפסיקו 18% מהמטופלים את השימוש בתרופות אופיאדיות בהן השתמשו להפחתת הכאב. תופעות הלוואי מהם סבלו הקשישים עקב שימוש בקנאביס היו על פי רוב יובש בפה וסחרחורות. תוצאות הטיפול המרשימות כללו: טיפול באי שקט פסיכומוטורי, ביטול השימוש בזונדה לשם הזנה, שיפור בתסמונת אקסטרפירמידלית, הטבה דרסטית בהפרעות שינה, הפחתה משמעותית בהיקף השימוש של הקשיש בתרופות.

גם לקשיש מגיע “לגדול” בשקט

הזקנה היא תקופה מורכבת איתה עתיד להתמודד כל אדם. כדי להימנע מקשיים בהתמודדות, החלו לשלב במקרי סיעוד קשישים טיפול מקנאביס רפואי הניתן על ידי המלצות הרופאים המטפלים והחל מאוגוסט 2016 גם על ידי הרופא הגריאטרי שמטפל בקשיש הן במסגרת ציבורית והן במסגרת פרטית. כדי לקבל  תרופות אלטרנטיביות שהצליחה לשפר את איכות חייהם של קשישים רבים, ניתנת ההזדמנות להגיש בקשה לשימוש בקנביס ותחת השגחתם של צוות המומחים לרבות רופאים, אחיות והצוות הטיפולי המקיף, תינתן תרופות אלטרנטיביות לרבות פיקוח אחר מצב הקשיש במהלך ואחרי השימוש בה. חברת סיעוד דרכה תחפשו את המקום בו יזדקן הקשיש בכבוד, תדע להעניק לכם מידע אודות השימוש בקנאביס במוסדות השונים , בין אם הם פרטיים ובין אם הם ציבוריים.

לסיכום – אם אתם או הוריכם סובלים מקשיים רבים במהלך הזקנה, זה הזמן לבחון את האופציה ולהיעזר בקנאביס רפואי, שישפר באופן משמעותי את איכות החיים שלכם ובטח שבטח של מי, שלוקה בקשיים המורכבים שנובעים כחלק בלתי נפרד מהזקנה. קנאביס רפואי, מוענק לכל חולה בהתאמה מושלמת למצבו והשימוש בו הוא תחת פיקוח של צוות רפואי בעל ניסיון רב בתחום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
בעיות שיניים בגיל השלישי – איך ומתי מטפלים?

בעיות שיניים בגיל השלישי –...

הגיל השלישי - פרק זמן שהולך ומתארך בימינו בעקבות העלייה המתמשכת...
קרא עוד
Call Now Button