ערבית

עריכת צוואה לבני הגיל השלישי

צוואה היא מסוג המונחים שצריך להתעסק בהם כשאנחנו מגיעים לגיל השלישי. לא פעם עולה השיחה בין בני הזוג לגבי חלוקת הרכוש והדחייה בכתיבתם. ככל שתקדימו לכתוב ולפרט את החלוקה במסמך משפטי, תצליחו להחליט בצורה שקולה יותר. עריכת צוואה מזכירה לנו שהחיים לא נצחיים, לא שלנו ולא של הקרובים לנו. אך יחד עם זאת, למרות התחושה הפחות נעימה, עדיין מדובר בנושא חשוב ומהותי שכדאי להתעסק בו בין אם מדובר בצוואתנו האישית או של קרוב משפחה. אם הגעתם לגיל השלישי (60+) ועדיין לא ערכתם צוואה, הגיע הזמן שתשקיעו בכך מחשבה ותדאגו לירושה שלכם גם לאחר לכתכם.

עריכת צוואה

בעזרת עריכת צוואה האדם יכול לקבוע מה יהיה ניתן לעשות ברכושו לאחר מותו. במידה והגעתם לגיל השלישי (60 ומעלה) והחלטתם לא לכתוב מסמך משפטי מוסדר זכרו, שאתם מפקירים את רכושכם במודע. לכן, בשביל לא ליצור בלגן בין בני המשפחה וריבים עתידיים, כתיבת המסמך יכולה לעזור בחלוקת הרכוש באופן שווה, לפי הרצון שלכם ובהתאם לחוק הירושה שקובע איזה חלק יירש כל אחד מהקרובים. עריכת צוואה היא עניין משפטי מורכב מאוד אך ברגע שמכינים אותה תוכלו למנוע מלחמות ירושה קשות בין היורשים.

המסמך המשפטי יכול לכלול תנאים מסוימים שהגדרתם מראש. אתם רשאים להגדיר את התנאים ולהחליט אילו מבין הילדים, הנכדים, הצאצאים וכדומה יקבלו סכומי כסף מסוימים, באיזה זמן ועוד. כל מקרה נבחן לגופו ולכן היו בטוחים שאתם לא היחידים שמתלבטים במהלך כתיבת הדברים. בגילכם המופלג אתם זקוקים לזמן בשביל לעכל את העניין – קחו את הזמן, תחליטו למי אתם מעוניינים להעביר את הרכוש שלכם, האם בחלוקה שווה? האם לחבר קרוב? האם לילדכם? כל דבר שתבחרו יהיה נכון עבורכם.

בקשה לצו קיום צוואה

השלב הזה מגיע לאחר שהאדם נפטר והותיר אחריו מסמך משפטי בו פירט את חלוקת רכושו. על מנת לחלק את עיזבונו בין יורשיו עליכם לפנות לאחת מלשכות לענייני ירושה או לאחד מבתי הדין הרבניים ולהגיש בקשה לקבלת צו קיום צוואה. אתם בטח שואלים מדוע התהליך מורכב ומצריך אישורים משפטיים – זאת מכיוון שלאחר שהאדם נפטר, המסמך אותו כתב הופך למשפטי.

ישנו הליך בירוקרטי ארוך מאוד עד לקבלת הירושה ולכן, בהגיעכם לגיל השלישי כדאי להכין מסמך משפטי מוסדר מראש. יכול להיות שבהמשך חייכם יהיו לכם שינויים או שתרצו להוסיף אדם נוסף לירושה.

הגעתם לגיל השלישי – אל תחכו לרגע האחרון, הקדימו את המאוחר וחלקו את הירושה באופן שאתם מרגישים בו הכי בנוח: בכתב ידכם, מול עורך דין, עם אחד מבני המשפחה וכדומה. זה לא משנה איך כתבתם, הכי חשוב שחילקתם בדיוק כפי שרציתם. כתיבתה מראש היא חשובה ועתידה ולמנוע מלחמות משפחתיות גדולות. תהיו שקולים ותעשו את הצעד במעוד מועד.

 

אנחנו כאן בשבילכם- מ.ס.ד!
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

הסעות לגיל הזהב

הסעות לגיל הזהב

שירותי הסעות משרתים את כלל האוכלוסייה לצורכי שינוע ממקום למקום...
קרא עוד
באילו מקרים בקרב הגיל השלישי יש צורך בטיפול סיעודי

באילו מקרים בקרב הגיל השלישי...

קרא עוד
תרופות אלטרנטיביות – קנאביס רפואי למבוגרים וקשישים

תרופות אלטרנטיביות –...

תרופות אלטרנטיביות - אף על פי שנדמה, שהעולם שייך לצעירים, גם בכל...
קרא עוד
דרכי התמודדות עם בריחת שתן בגיל השלישי

דרכי התמודדות עם בריחת שתן...

בריחת שתן זו בעיה נפוצה ושכיחה מאוד והיא אופיינית בעיקר אצל בני...
קרא עוד