ערבית

עזר לקשישים שנמצאים במצב סיעודי

עזר לקשישים – בני האדם נועדו להזדקן. זוהי עובדת החיים ועלינו להתמודד עמה בכל יום בחיינו. ישנם אנשים שיהיו צלולים במוחם ובנפשם עד הרגע האחרון ואילו אחרים צריכים עזרה בכדי לבצע את המשימות הפשוטות ביותר אשר כוללות אכילה באופן עצמאי, טיפול הגייני ובמקרים קיצוניים אפילו עזרה בהליכה.

מקרים סיעודיים אלו אינם פשוטים וחובתנו בתור המשפחה הקרובה להגיש עזרה לקשישים הללו אשר חייהם תלויים בנו. כמובן שכל מקרה לגופו, ולכן חשוב להבין את צרכיו של הקשיש, את רצונותיו ואת היכולות שלכם לעזור לו בכל דרך אפשרית.

מה זה מצב סיעודי?

בכדי לדעת האם אדם קרוב אלינו נמצא במצב סיעודי, תחילה עלינו להבין מה המשמעות ואילו תסמינים מצביעים על היותו כזה. ההגדרה הבסיסית לאדם סיעודי הינה חוסר היכולת לבצע פעולות יומיומיות עקב מחלה או תאונה. משימות שנראות לנו כמובנות מאליו כגון: להתרחץ באופן עצמאי, להתלבש ולשלוט על הסוגרים הופכות להיות סיוט מתמשך עבור אדם כזה.

כמובן שמרבית האוכלוסייה שזקוקה לטיפול סיעודי מתבטאת אצל קשישים שנמצאים מעל גיל 65. תוחלת החיים אכן מתארכת בזכות הטכנולוגיה והפיתוחים הרפואיים למיניהם אך לצערנו אין שיפור באיכות החיים. מחלות חשוכות מרפא כגון: אלצהיימר ודמנציה גורמות לתשישות הנפש אצל הקשישים וכתוצאה מכך חוסר יכולת לתפקד באופן עצמאי.

כיצד מתבטא עזר לקשישים במצב סיעודי?

כאמור, כל אדם מגיב באופן מסוים ושונה מהאחר ולכן יש לבצע מחקר מקיף שסוקר מגוון אופציות, אך תחילה חשוב לדבר עם קרוב משפחתכם ולהבין ממנו מה הם רצונותיו מפני שבסופו של יום הוא האדם היחידי שיעבור תהפוכות נפשיות ופיזיות בגיל מתקדם כל כך. השינוי אינו קל לתפיסה ולכן ככל שהמעבר למצב החדש יהיה בהדרגה כך יוקל על הקשיש.

לאחר שהבנתם במה הקשיש יותר מעוניין, עליכם לבצע סקר שוק ולבדוק את האופציות הפרושות בפניכם. חשוב לציין, אומנם עזרה לקשישים במצב סיעודי הינה פעולה הכרחית, אך רצוי שתכירו בכך שהעלויות לטיפול ראוי ואיכותי עלולות להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים בחודש וישנן משפחות שלמות שירדו מנכסיהן עקב תכנון כלכלי שגוי ולא מחושב.

ישנן שתי אופציות מרכזיות שכדאי לחקור היטב ולבדוק באופן יסודי בכדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור יקירכם ועבורכם:

מוסד סיעודי סגור מדובר על מתחם ובו שוכנים בחדרים זוגיים לרוב הקשישים הסיעודיים. במתחם הזה ישנה עזרה לקשישים הללו במשך 24 שעות ביממה וללא הפסקה. אם מדובר על מתקן איכותי, תוכלו למצוא חדרי התעמלות, חדרי מוזיקה, טלוויזיות וגינות שבהם יוכלו הקשישים להסתובב באופן חופשי. עם זאת, ישנם מוסדות שלמים שאינם מטפלים בקשישים כראוי ומנצלים את היותם פגיעים ולכן חשוב מאוד לבצע סקר שוק מקיף ודקדקני בכדי לשמור על בריאות הקשיש ועל ראש שקט ונטול דאגות.

מטפלים פרטיים – אם ברצונכם ובאפשרותכם לשמור על הקשיש הסיעודי בביתכם, אתם יכולים להעסיק את שירותיהם של מטפלים סיעודיים שונים. החל מאזרחי ישראל ועד כדי העסקת עובדים זרים. אופציה זאת משאירה את הקשיש בסביבתו המוכרת ותעזור לו להפנים את המצב הנוכחי בצורה קלה יותר. אך גם כאן חשוב לוודא מי הם האנשים איתם החלטתם לעבוד ולהבין כי אתם המעסיקים החוקיים שלהם ולכן עליכם לדאוג למקום מגורים ובנוסף לכל חובות המעסיק שעליכם לשלם. בנוסף, רצוי לבדוק את השליטה ברפואה בסיסית.

ובכן, עזרה לקשישים במצב סיעודי יכולה להתבטא במגוון צורות כמו הפרעות שינה , דיכאון  בעיות בריאותיות ועוד וחובתכם בתור קרובי המשפחה של הקשיש לאפשר לו את דרך החיים המכובדת ביותר תוך כדי התחשבות מקסימלית ברצונות האישיים שלו. כמובן שחשוב לקחת כל החלטה באופן שקול הן מבחינת היכולות הכלכליות שלכם והן מבחינת הרצונות שלכם.

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
בעיות שיניים בגיל השלישי – איך ומתי מטפלים?

בעיות שיניים בגיל השלישי –...

הגיל השלישי - פרק זמן שהולך ומתארך בימינו בעקבות העלייה המתמשכת...
קרא עוד
Call Now Button