ערבית

טיפולי שיניים למבוגרים

טיפולי שיניים למבוגרים – אנשים בגיל השלישי עלולים למצוא את עצמם במצבים בעייתיים שבהם הם זקוקים לעזרה פיזית, נפשית או רגשית על מנת לנהל חיים רגילים. העזרה יכולה להיות לוגיסטית בבית, בביצוע פעולות שגרתיות ויומיומיות או טיפול שנוטה יותר לכיוון הגופני והרפואי – עזרה בלקיחת תרופות, בסיוע פיזי ואפילו בנוכחות צמודה של אדם נוסף עשרים וארבע שעות ביממה. לצורך כך אפשר לפנות אל חברות המציעות כוח אדם סיעודי, להגדיר את המטרות והציפיות וכך לבחור את המי שיהיה הכי מתאים לטיפול מסור באדם הקשיש.

בריאות וטיפולים שדורשים השגחה

עם חלוף השנים הגוף מתעייף וגם מי שנחשב בבריאות איתנה עלול לחוש את התופעות שמביא הזמן. מחלות מופיעות בקלות רבה יותר, העייפות מכריעה לעיתים קרובות יותר ואנשים רבים חווים תופעות או כאבים בפה ובשיניים. כאשר מדובר באדם מבוגר שמתגורר בצוותא עם עובד זר הוא יכול לבקש ממנו את העזרה הדרושה בקביעת תורים לרופא שיניים ובתמיכה במהלך הטיפול עצמו. חשוב לוודא שאין הזנחה של השיניים גם אם קשה או מאתגר יותר להגיע לרופא.

עזרה יומיומית שלא תסולא בפז

בין אם מדובר באדם מבוגר שנחשב לסיעודי וזקוק לעזרה בביצוע כל פעולה יומיומית ובין אם מדובר באדם שיש לו רמה כזו או אחרת של עצמאות, חשוב מאד להגיע באופן עקבי וקבוע לביקורת אצל רופא השיניים. לביקורים קבועים אלה יש כמה וכמה יתרונות:

  • וידוא שמצב השיניים טוב.
  • שיניים בריאות וחזקות עשויות להעיד גם על מצב העצמות השונות של מערכת השלד.
  • מראה טוב ובריא של שיניים חזקות ולבנות מעלה את הדימוי העצמי בזכות מראה טוב של חלל הפה.
  • שמירה על המראה האסתטי של הפנים והפרצוף.
  • התבלות של השיניים היא סימן של גיל הבלות והזקנה. במידה והשיניים חזקות ובריאות יש לכך השפעה על שאר מאפייני הגוף.

אילו טיפולי שיניים נפוצים בגיל השלישי?

אנשים מבוגרים עלולים לסבול משלל בעיות רפואיות אך השיניים הן האיבר שהכי חשוב לשים אליו לב. אסור לתת לשיניים להתבלות, להתפורר או להיחלש וחשוב לעשות את המאמץ הנדרש להגיע אל רופא השיניים במועד הנדרש לביקור או הבדיקה השגרתית. כאשר האדם המבוגר חי עם עובד זר שצמוד אליו יהיה לו קל יותר להתנהל וחשוב שגם העובד יידע לשים לב למועדי הביקור ויידע להבחין מתי נראה לו שהאדם המבוגר שבאחריותו חש כאבים או חוסר נוחות בשיניים.

חשוב לזכור שעובד סיעודי הוא קודם כל בן אדם וגם הוא צריך לשמור על הבריאות שלו. כאשר שמים לב לשלל מאפיינים ותכונות הן של העובד והן של האדם המבוגר – אין ספק שיהיה קל יותר לבצע את ההתאמה ולוודא שביחד הם יוכלו לתרום רבות זה לזה, לרבות ההבנה הבסיסית של שמירה על הבריאות וביצוע טיפולי שיניים למבוגרים רפואיים בזמן. כאשר בוחרים את העובד הסיעודי המתאים ביותר – יכול האדם המבוגר לחיות שנים רבות באושר גדול תוך קבלת הסיוע והעזרה שהוא זקוק להם.

מה חשוב לדעת על הגיל השלישי?

כאמור, מה שבאמת הכי חשוב לדעת הוא שגם אם אותו אדם מבוגר נמצא בבריאות טובה – אין זו ערובה לכך שמצב בריאותו יישאר כך ולכן הימצאותו של עובד סיעודי ביחד איתו תיתן הרבה מאד שקט נפשי גם לו עצמו וגם לבני המשפחה שלו. הם יידעו שיש מי שנמצא איתו 24 שעות ביממה, ייתן סיוע מיידי במידת הצורך ויהווה איש קשר בינם לבין בן המשפחה הבוגר שלהם. הוא יידע בדיוק מתי צריך שוב לקבוע תורים לרופא זה או אחר ויידע לתת דגש בכל מקרה שבו נראה לו מהצד שהבריאות מתערערת.

כאשר מדובר בעובד סיעודי מנוסה הוא יוכל לתת ייעוץ והמלצות ראשוניות גם בנושאים שלא בהכרח קשורות ישירות לרפואה. למשל, ייתכן ויהיה לו ידע על התקנת שיניים תותבות גמישות עבור מבוגרים, הוא יידע מה ההבדלים בין סוגי הליכונים שונים ויוכל להמליץ על אביזרי נגישות שיתאימו לבית ולמי שמתגורר בו. הידע שלו יכול להוות עזרה נהדרת גם לאדם המבוגר וגם לבני המשפחה שלבטח דואגים לרווחתו וטובתו היומיומיות.

אנחנו כאן בשבילכם- מ.ס.ד!
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
בעיות שיניים בגיל השלישי – איך ומתי מטפלים?

בעיות שיניים בגיל השלישי –...

הגיל השלישי - פרק זמן שהולך ומתארך בימינו בעקבות העלייה המתמשכת...
קרא עוד
Call Now Button