ערבית

במה כרוכה התקנת מעלית ביתית?

התקנת מעלית ביתית –  נחשבת לאחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את איכות החיים של קשישים ובעלי מוגבלויות שונות שלעיתים אף נעזרים בשירותיה של מטפלת סיעודית. יחד עם זאת, כדאי לדעת שלא בכל המקרים ניתן להתקין מעלית ביתית ויש להתחשב בדרישות הרגולטוריות, התקציביות וההנדסיות של כל מבנה. אז במה כרוכה התקנה של מעלית ביתית? הכל בכתבה הבאה.

התאמה לדרישות הרגולטוריות

על פי הרגולטור המקומי, יש צורך לשמר את חדר המדרגות הקיים או לבנות חדר מדרגות חלופי בכל מקרה של בניית מעלית ביתית. כמו כן, על המעלית לעמוד בדרישות המפורטות של מכון התקנים. תו תקן מס' 24 קובע במפורש את הדרישות האופרטיביות מכל מעלית ביתית ומצביע על הצרכים ההנדסיים שבהם היא מחויבת.

התאמה לסוג הדירה ולמפרט הקיים

משום שהתקנת מעלית ביתית מחייבת ליצור פיר חדש, יש צורך לבדוק שמפרט הדירה מאפשר זאת. מעבר לעניין הבטיחותי, מדובר על תוספת של מקום אשר צריכה להיות מוקדשת לעניין ובחינה של הקירות התומכים של כל בית. צריך לקחת בחשבון גם את זמן העבודה ולראות אם יש בדירה אופציה אלטרנטיבית לכניסה של קשישים ובעלי מוגבלויות בזמן העבודות.

התאמה לדרישות ההנדסיות

בכדי שהמעליות יוכלו לפעול בבטחה, ישנן מספר דרישות הנדסיות שחייבות להתמלא באופן מושלם. חשוב להזמין מהנדס אזרחי אשר יבחן את יסודות המבנה ויעניק את המלצתו האובייקטיבית להיתכנות העניין. מעלית ביתית נחשבת לקטנה ולקלה יותר ממעלית הבניין הקלאסית, אולם עדיין יש צורך לבצע בדיקה מקיפה.

התקנת מעלית ביתית – התאמה לדרישות התקציביות

למרות שמעלית ביתית נחשבת לזולה באופן משמעותי מבעבר, היא עדיין מוצר יקר באופן יחסי. מעבר לעלויות ההתקנה של כל מעלית, כדאי לקחת בחשבון את עניין הביטוח ואת עלויות האחזקה. חובה לבדוק את המעלית בכל חצי שנה ולתקן את הבלאי הטבעי באופן קבוע. התשלום לחברת המעליות ולטכנאי המבצע, צריך להיות חלק ממנגנון השיקולים שלכם.

התאמה אדריכלית לצרכים הפונקציונליים של חולים סיעודיים

משום שבנייה של מעלית ביתית מחייבת לבצע שינויים ברמה האדריכלית, יש להתחשב בחיפויים הקיימים ובתקרות של כל מבנה. חשוב לבחור בריצוף נכון ולדאוג לכך שהוא יתאים להולכה של כיסא גלגלים. עבור חולים סיעודיים, הדבר מהווה עניין קריטי והזדמנות לשפר את רמת חייהם.

לסיכום, ניתן לראות שעל אף שמעלית ביתית היא פתרון נפלא אשר מגדיל את יכולת הניידות של כל קשיש, חובה להתאים אותה לדרישות האובייקטיביות של כל בית. חשוב שחלל המבנה יהיה חזק מספיק בכדי לתמוך במשקל המעלית, שניתן יהיה לעמוד בעלויות האחזקה ושהדרישות הרגולטוריות ימולאו באופן מלא.

 מ.ס.ד מתמחה במתן שירותי סיעוד והשמת עובדים זרים. מטרתנו לסייע לקשישים, לנכים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם מחלות וקשיי הזקנה. נשמח לעזור גם לכם בכל שאלה!
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

טיפול באוסטאופורוזיס – הידלדלות העצמות

טיפול באוסטאופורוזיס –...

הידלדלות העצמות מהווה סיכון העולה בהתאמה לעלייה בגיל, אשר בהדרגה...
קרא עוד
ביטוח תאונות אישיות – גיל הזהב

ביטוח תאונות אישיות – גיל...

גיל הזהב, זה הזמן בחיים שמצד אחד כולנו רוצים להגיע אליו ומצד שני...
קרא עוד
איך בוחרים דיור מוגן ?

איך בוחרים דיור מוגן ?

אנשים רבים מגיעים לגיל השלישי ומתחילים לחפש אלטרנטיבות דיור. יש...
קרא עוד
דיני הגירה ועבודה לעובדים זרים – מה חשוב לדעת?

דיני הגירה ועבודה לעובדים...

העסקת עובדים זרים בישראל חייבת להיעשות בהתאם לחוקי דיני הגירה...
קרא עוד