ערבית

התנהלות נכונה עם מבוגרים בעלי ליקויי שמיעה

פרסיביקוסיס הינו הגורם הנפוץ ביותר לירידה בשמיעה העצבית בקרב האוכלוסייה המבוגרת וזאת לנוכח תהליכים פיזיולוגיים הקשורים לגיל הכרונולוגי של כל אחד אחת מאיתנו המשפיעים בצורה ניכרת על איכות השמיעה. ליקויי שמיעה מתפתחים בסביבות גיל 60 עד 65 וברוב המקרים הם מופיעים בשני האוזניים ומחמירים עם הזמן.

ההתמודדות עם הורה או קרוב משפחה הסובל מליקויי שמיעה, באה לידי ביטוי בכל שיחה אותה אתם מנסים לנהל מולו, בין אם מדובר בשיחה פנים מול פנים מטווח קצר ובין אם מדובר בשיחה טלפונית המתנהלת ביניכם מרחוק. כיום, באמצעות מגוון רחב של מכשירי שמיעה מתקדמים המיועדים לסובלים מליקויי שמיעה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, ניתן לצמצם בצורה ניכרת את השפעתו של ליקוי השמיעה ובכך לשפר את איכות חייהם של הוריכם או קרובי משפחתכם הסובלים מליקוי שמיעה.

מכשירי שמיעה מומלצים לאוכלוסיה המבוגרת הינם כל אותם סוגי מכשירים מותאמים לכל אחד ואחת מביניהם לאחר בדיקת שמיעה מקצועית המיושמת על ידי קלינאי תקשורת מוסמך, כאשר במהלך הבדיקה כל אחת מאוזניהם נבדקת באופן נפרד ומטרתה לאבחן את ליקוי השמיעה ממנו סובל הנבדק/ת המבוגר/ת.

סוגי מכשירי שמיעה למבוגרים

כיום, תוכלו למצוא מגוון רחב של מכשירי שמיעה למבוגרים, כשר בין סוגי המכשירים הנפוצים ביותר תוכלו למצוא את מכשירי השמיעה הדיגיטליים הפועלים באמצעות מנגנון ממוחשב המעבד צלילים באמצעות מיקרופון. מכשירי השמיעה הדיגיטליים מאפשרים למעשה וויסות מדויק של עוצמת הצלילים הנקלטת ובך ניתן להתאימם למגוון שימושים במהלך היומיום. סוג נפוץ נוסף של מכשירי שמיעה למבוגרים הינם כל אותם מכשירי השמיעה האנלוגיים המשמשים בעיקר לצרכי הגברת צלילים הנקלטים מהסביבה הקרובה. מכשירים אלו “קולטים” למעשה גם רעשי רקע (בניגוד למכשירי השמיעה הדיגיטליים) ולכן הם נחשבים לפחות איכותיים. כיום, רוב מכשירי השמיעה המיועדים לאוכלוסייה המבוגרת הינם מכשירי שמיעה קטנים ודקורטיביים הכוללים בין היתר מכשירי שמיעה נטענים באמצעות מכשיר טעינה ייעודי. מכשירים אלו מתאפיינים גם בעיצוב ייחודי והם אינם דומים למכשירי השמיעה המסורבלים והבולטים לעין אשר אפיינו את דור מכשירי השמיעה הקודם.

כך או אחרת, בחירת סוג המכשיר חייבת להיעשות לאחר היוועצות עם גורם מקצועי ולאחר בדיקת שמיעה מקצועית ומקיפה המותאמת לגילו הכרונולוגי של הנבדק. את ההפניה לבדיקות השמיעה ניתן לקבל לאחר אבחון ראשוני של רופא אף-אוזן-גרון שהוא למעשה הסכמות הרפואית המקצועית המוסמכת לטיפול בבעיות שמיעה בקרב כלל האוכלוסייה, לרבות, האוכלוסייה המבוגרת.

בנוסף למכשירי השמיעה השונים אותם ניתן להתאים באופן פרטני לכל אדם הנזקק להם, אנו ממליצים לכם לסייע להוריכם או לקרובי משפחתכם הסובלים מליקוי שמיעה עקב גילם הכרונולוגי, באמצעות מכשירים נלווים כגון: טלפונים קוויים המותאמים לכבדי שמיעה, מערכת אוזניות ומגבר אישי לצפייה חווייתית במכשירי הטלוויזיה, מערכת התראה ושעון מעורר, מגבר צלצול לדלות כניסה ואמצעי שמיעה נוספים היכולים לסייע ולשפר את איכות חייהם.

אנחנו כאן בשבילכם- מ.ס.ד!
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
בעיות שיניים בגיל השלישי – איך ומתי מטפלים?

בעיות שיניים בגיל השלישי –...

הגיל השלישי - פרק זמן שהולך ומתארך בימינו בעקבות העלייה המתמשכת...
קרא עוד
עזר לקשישים שנמצאים במצב סיעודי

עזר לקשישים שנמצאים במצב...

עזר לקשישים - בני האדם נועדו להזדקן. זוהי עובדת החיים ועלינו...
קרא עוד