ערבית

העסקת עובדת סיעודית

העסקת עובדת סיעודית – למרות שקשה לדמיין זאת, כל אחד מאיתנו בסופו של דבר יגיע לגיל השלישי ורבים מאיתנו גם יזדקקו  לעזרה. לכן ברור מדוע גם אתם מחפשים היום את הדרך הטובה ביותר להגיש עזרה להוריכם וכדאי לדעת שפעמים רבות העסקת עובדת זרה זו הבחירה הנכונה. ראשית, חשוב לדעת שישנם מספר תנאים שבהם המטפלים בגיל השלישי צריכים לעמוד כדי להיות זכאים לקבלת שירותיה של עובדת זרה, כמו צבירת 4.5 נקודות וכדומה. בנוסף לכך, חשוב ביותר להבין שעובדים זרים בישראל זכאים למלוא התנאים והזכויות הנהוגים בחוק העבודה בישראל. מבחינת השכר ניתן לראות שהחוק קובע כי עובדים זרים זכאים לשכר מינימום אך כמובן שניתן יהיה גם להחליט על תשלום גבוה מכך בנסיבות שונות.

העסקת עובדת סיעודית – קבלת התשלום והזכויות הנוספות

כיוון שאנשים בגיל השלישי זכאים לשירותיה של העובדת הסיעודית, ניתן יהיה להמיר את שעות הסיעוד מגמלת חוק הסיעוד. זה אומר שהעובדת צריכה להירשם באחת מהחברות שנותנות שירותי סיעוד ובצורה כזאת החברה עצמה היא זו שתשלם את שכרה. בנוסף לכך, יש לשלם לעובדת הסיעודית גם את זכויותיה מבחינת דמי הבראה והתשלום לביטוח הלאומי. במילים אחרות: עובדת סיעודית היא עובדת לכל דבר ולכן ישנן זכויות עובד שמגיעות לה ושהן תחת האחריות של המעסיק. במקרים רבים המעסיק הוא האדם בגיל השלישי אך במקרים אחרים החברה שנותנת שירותי סיעוד תיקח על עצמה את כל הסידורים הללו.

פיטורי עובדת סיעודית

אומנם זה נכון שברוב המקרים כאשר דרכם של עובדת סיעודית ושל מעסיק בגיל השלישי תיפרדנה זה יקרה כתוצאה מפטירת הקשיש אך לא תמיד זה המצב. כולנו מכירים את הסיפורים על עובדות סיעודיות שהתעללו בקשישים, ניצלו את חולשתם לרעה ואף התעללו בהם פיזית או נפשית. לכן חשוב גם לדעת שיש אפשרות לפטר עובדת סיעודית ובהתאם לנסיבות הפיטורים ייקבע האם היא תקבל פיצויים או לא. כמו במקרים אחרים, גם כאן יש משמעות להגשת מכתבי פיטורים לעובדות הסיעודיות שכן כפי שהוזכר לעיל – הן עובדות לכל דבר ומגיעות להן זכויות כשל עובדים אחרים.

תשלום פיטורים לעובדת סיעודית

במידה ועובדת סיעודית פוטרה לא בשל פגיעה בקשיש או התעללות, אכן מגיעים לה פיצויי פיטורים בהתאם ללשון החוק. ממש כפי שעובדים אחרים זכאים לקבל פיטורים של חודש משכורת על כל שנה עבודה, כך גם העובדת הסיעודית תזכה לתשלום כזה. מגיעים לעובדת הסיעודית גם ימי מחלה וזכויות נוספות כך שאם אתם מתכוונים להעסיק אשת מקצוע כזאת, כדאי שתבררו הכול מראש. הדבר האחרון שתרצו זה להסתבך עם העסקת עובדת סיעודית שלא תיתנו לה את כל מה שמגיע לה, בין אם מדובר על עובדת זרה ובין אם העובדת ישראלית. עזרה בגיל השלישי נחוצה להורים של רבים מאיתנו ולכן עלינו, הבנים והבנות, רובצת האחריות לטפל בנושא הזכויות והחובות של העובדים בצורה כמה שיותר מקצועית. חשוב לכבד את זכויות העובדים הסיעודיים שכן אסור לשכוח שהם עושים עבודה נפלאה ומסייעים להורינו האהובים בשעותיהן הקשות.

אנחנו כאן בשבילכם- מ.ס.ד!
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
בעיות שיניים בגיל השלישי – איך ומתי מטפלים?

בעיות שיניים בגיל השלישי –...

הגיל השלישי - פרק זמן שהולך ומתארך בימינו בעקבות העלייה המתמשכת...
קרא עוד
Call Now Button