ערבית

איך בוחרים דיור מוגן?

אנשים רבים מגיעים לגיל השלישי ומתחילים לחפש אלטרנטיבות דיור. יש להם כעת זמן פנוי וכל מה שהם רוצים זה ליהנות, לחוות חוויות, להגשים חלומות ולטפח תחביבים רבים עד כמה שניתן. עבור מבוגרים רבים דיור מוגן הוא מקום אידיאלי שיכול לאפשר להם סביבת אנשים בני גילם, אוכלוסייה עצמאית לגמרי שבמקביל נהנית מתנאים שניתנים בבתי אבות רגילים.

דיור מוגן מספק למבוגרים עצמאיים שהחליטו לעזוב את ביתם הפרטי, חיי חברה עשירים ומגוון שלם של שירותים שנהגו לעשותם בגפם כגון: שירותי כביסה, שירות רפואי, שירותי אבטחה, דואר ועוד. השאלה הנשאלת היא כיצד בוחרים את הדיור המוגן שיתאים להם?

אזור מוכר      

 בישראל יש מגוון של בתי מגורים שעונים להגדרה של דיור מוגן וניתן למצוא אותם בכל עיר. במידה והאדם המבוגר בוחר בדיור מוגן בעיר בה הוא חי בשנים האחרונות ואותה הוא מכיר, המעבר עשוי להיות לו הרבה יותר חלק וקל, הוא יתאקלם במהירות וכך יתאפשר לו להמשיך ליהנות מכל האפשרויות והמקומות שהעיר שלו מציעה. עוד מומלץ שתהייה בקרבתו תחבורה נוחה שתסייע לו להתנייד בקלות ובנוחות.

אזורי פנאי         

בנוסף, מבוגרים שהם עצמאיים פוקדים מקומות בילוי רבים והקרבה למקומות ואזורים מוכרים תיחשב בהחלט אלמנט מהותי בבחירה. רצוי שכל מקומות הפנאי שאליו אוהב להגיע הדייר באופן תדיר יהיו בסמוך, כמו חוף הים, המשפחה שלו, בית קפה, מרכז קניות, פארקים, חוגים, קולנוע או תיאטרון ועוד.

עלויות של דיור מוגן        

 גם עלויות ותשלום דיור מוגן הוא פרמטר שיש להתחשב בו. התשלום עבור דיור מוגן לרוב מתחלק לשניים – דמי האחזקה ופיקדון. דמי האחזקה הם למעשה סכום ראשוני שנועד לכסות את העלויות השוטפות כמו ארנונה, חשמל ומים ועוד. הפיקדון הוא תשלום עבור חלל הדירה. לכל דיור מוגן  עלויות שונות וכדאי לברר עוד בטרם תחליטו, בהתאם לתקציב שברשותכם.

תנאים ויחס אישי       

 בכל דיור מוגן ישנם תנאים שונים ואותם תלמדו בפגישות שתערכו ובהתרשמות האישית שלכם. יש זוגות שירצו ללכת יחד לדיור מוגן ואז נשאלת השאלה האם יש אלטרנטיבה נוחה במקום שלא תאלץ את הזוג להיפרד במידה ומצבו של אחד מהם מידרדר. שיקול נוסף יהיה יחסם האישי של הצוות, חשוב לזכור שמעבר לכל דייר חדש הוא לא דבר קל עבור מבוגרים, מתלווים למעבר קשיים רבים, שכן המבוגרים הללו נוטשים את המוכר והידוע ולעתים גם נפרדים מחפצים, רכוש ובית שיש להם סנטימנטים רבים אליהם. על כן, יחס חם ומכיל הוא מקור שיכול לסייע להם בקלות במעבר ובהמשך.

בדרך כלל, דיור מוגן אינו פועל תחת פיקוח רשויות המדינה. לכן חובה מצד משפחתו של הדייר לברר ולהיות במעקב אחרי כל מה שמתרחש וקורה בדיור המוגן של יקיריהם, לכן מומלצת קרבת המשפחה לדיור המוגן.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

טיפול באוסטאופורוזיס – הידלדלות העצמות

טיפול באוסטאופורוזיס –...

הידלדלות העצמות מהווה סיכון העולה בהתאמה לעלייה בגיל, אשר בהדרגה...
קרא עוד
ביטוח תאונות אישיות – גיל הזהב

ביטוח תאונות אישיות – גיל...

גיל הזהב, זה הזמן בחיים שמצד אחד כולנו רוצים להגיע אליו ומצד שני...
קרא עוד
איך בוחרים דיור מוגן ?

איך בוחרים דיור מוגן ?

אנשים רבים מגיעים לגיל השלישי ומתחילים לחפש אלטרנטיבות דיור. יש...
קרא עוד
דיני הגירה ועבודה לעובדים זרים – מה חשוב לדעת?

דיני הגירה ועבודה לעובדים...

העסקת עובדים זרים בישראל חייבת להיעשות בהתאם לחוקי דיני הגירה...
קרא עוד