ערבית

תשושי נפש

צעירים רבים מעוניינים למצוא להוריהם המבוגרים פתרון מגורים הולם שיספק גם מענה לצורכיהם הבריאותיים. על מנת להבין מהו הפתרון האידיאלי עבור ההורים, קודם כל חשוב להבין מהו מצבם הפיזי, הנפשי והמנטלי. כדאי מאוד להיעזר באיש מקצוע לצורך אבחון. באופן כללי ניתן לומר שיש שלושה סוגי תפקודים, שלפיהם מסווגים מבוגרים על מנת להתאים להם טיפול מסוים – עצמאיים, תשושי נפש וסיעודיים:

  • עצמאיים – כל מי שאינו זקוק לעזרה בפעולות אלמנטריות והוא מסוגל ללכת בכוחות עצמו ממקום למקום (גם אם הוא נעזר במקל הליכה או בהליכון).
  • תשושי נפש – כל מי שזקוק לעזרה מסוימת בביצוע חלק מהפעולות הבסיסיות, בדרך כלל כתוצאה מבעיה מנטלית כלשהי. קשישים אלה אינם מתמצאים בזמן ובמקום, הם סובלים מבלבול, מדיכאון ומאי שקט. הם מאבדים זיכרון, סובלים מהפרעות שינה, חווים התקפי זעם ופרנויה, מתקשים לקיים קשרים חברתיים ויכולת השיפוט שלהם לקויה. במשך הזמן תופעות אלו נוטות להחמיר.
  • סיעודיים – כל מי שמתקשה לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים וללכת, בדרך כלל בעקבות מחלה כלשהי, שאיננה בהכרח פוגעת בתהליכי החשיבה. אם יש להם ביטוח סיעודי, הם זכאים לטיפול צמוד.

חברת מ.ס.ד שירותי סיעוד בעלת ניסיון רב שנים בטיפול בתשושי נפש ובמטופלים סיעודיים, איתנו יקיריכם בידיים טובות.

אבחון תשושי נפש

לא פשוט לאבחן תשושי נפש, מאחר וישנו ספקטרום רחב של תופעות האופייניות להם. אמנם לכולם ישנה ירידה קוגנטיבית, אבל רמות החומרה משתנות בין אדם לאדם: יש מי שסובל מהפרעות קלות וחולפות, אחרים סובלים מהפרעות קלות אך קבועות. יש מי שמתקשה לזכור דברים מעברו הרחוק, בעוד שאחרים שואלים את אותה השאלה שוב ושוב, כי אינם זוכרים את התשובה שקיבלו לפני רגע. בנוסף, יש מי שהופך לאפאטי ואט אט מאבד עניין בסביבתו, ומודעותו לצרכיו האישיים נפגעת. תשושי נפש רבים מאבדים את יכולתם לתפקד כראוי, וכן חשיבתם והבנתם מידרדרת. רוב הפגיעות המנטליות נובעות כתוצאה מאלצהיימר, דמנציה, פרקינסון וממחלות אחרות שפוגעות במוח.

על מנת לאבחן תשושי נפש, בדרך כלל איש מקצוע מקבל דיווחים מבני משפחתו של הקשיש. במידה ויש חשד למחלה כלשהי, המאבחן נוקט בשיטות מגוונות, כגון: תצפיות, מבחנים קוגניטיביים ושאלונים. המאבחן בודק כיצד הנבדק מתמצא בסביבתו, מה הוא מסוגל לזכור, מהי רמת הקשב שלו והאם יש לו חשיבה מופשטת. כמו כן, הוא מברר באמצעות שאלון האם הנבדק סובל מהפרעות שינה כלשהן, ועד כמה הנבדק מסוגל לתפקד בסביבת ביתו.

עובדים זרים לתשושי נפש

אתם לא חייבים לשלוח את הוריכם לשהות במוסד. כאנשים הסובלים מפרנויה, מבלבול ומתופעות קוגניטיביות אחרות, עדיף להם להישאר בביתם ולקבל טיפול מעובדים זרים, מיומנים ונעימי הליכות.

מ.ס.ד מספקת לכם שירותי סיעוד על ידי עובדים זרים ושירותי ייעוץ הניתנים על ידי אנשי מקצוע מיומנים ואדיבים. נשמח ללוות אתכם לאורך הדרך ולכוון אתכם באופן אמין והוגן.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

זכויות עובדים זרים

זכויות עובדים זרים

כויות עובדים זרים - עבודתו של עורך הדין אינה קלה. בפרט של עורך דין...
קרא עוד
נגישות לכולם – שוויון זה שם המשחק

נגישות לכולם – שוויון זה שם...

נגישות לכולם - כידוע, מאוד חשוב שתהיה נגישות לאנשים בעלי מוגבלויות...
קרא עוד
הגיל השלישי – החיים רק מתחילים

הגיל השלישי – החיים רק...

הגיל השלישי -תוחלת החיים במדינת ישראל עולה ועולה לאורך השנים....
קרא עוד
טיפול ארוך טווח במבוגר סיעודי

טיפול ארוך טווח במבוגר סיעודי

טיפול ארוך טווח במבוגר סיעודי - על פי אתרי האינטרנט של שירותי...
קרא עוד