ערבית

שירותי ניקיון לקשישים: חשיבותה של סביבת מחייה נקייה

שירותי ניקיון לקשישים הוא צורך בסיסי, וחשוב לא פחות בגיל הזהב: היגיינה וניקיון הכרחיים לשמירה על בריאותם של הקשישים, וגם תורמים למצבם הנפשי ולאיכות חייהם.

 

גם אם במהלך החיים דאגנו לבדנו לביצוע פעולות ניקיון הבית ללא עזרה מקצועית בדמות שירותי ניקיון בתשלום, בשנות הזהב קשה יותר לבצע את מטלות משק הבית, על אחת וכמה וכמה כאשר הבריאות בוגדת בנו, ויש צורך בסיוע בביצוע פעולות בסיסיות ובטיפול במשק הבית. גמלת הסיעוד מטעם המדינה לא תמיד מספיקה לכלול בתוכה את הצורך הבסיסי בשירותי ניקיון לבית הקשיש, מה שגורם לו לחיות בסביבה מוזנחת ולא הגיינית במידה הרצויה.

 

לנושא של ניקיון בתים, סביבת מחייה נקייה והיגיינה יש משמעות עצומה בגילאים הללו – שירותי ניקיון אינם מותרות, אלא צורך חיוני ובסיסי לרווחתם ולבריאותם של הקשישים.

 

חשיבות הניקיון בבית הקשיש

 

בראש ובראשונה, חשובה השמירה על סביבה נקייה ועל ניקיון בבית בהקשר הבריאותי: בשנות הזהב המערכת החיסונית הופכת פגיעה יותר בפני חיידקים, עובש ושאר מזיקים לבריאות. היגיינה וסניטציה מתחילות בשמירה על ניקיון – בית ללא אבק שעלול להפריע בנשימה, ללא הצטברות חיידקים, עובש ולכלוך, עם בגדים וכלי מיטה נקיים, מטבח נקי לשמירה על היגיינת המזון וכן הלאה.

 

שנית, שירותי ניקיון מועילים מאוד גם בפרמטר הנפשי: אין זה נעים לגור בסביבה מוזנחת ומלוכלכת, ולראות את התדרדרותו של הבית הטוב והנעים שלך מול עיניך. על פי מחקרים, ישנו אכן קשר בין דיכאון בקרב קשישים לסביבת מגורים מוזנחת ומלוכלכת, ואין זה מפתיע. בנוסף, בית מוזנח הינו מרתיע גם למבקרים, ובמיוחד בגיל הזהב מפגשים חברתיים וקשרים אנושיים מגינים בפני בדידות ודיכאון.

 

שכירת שירותי ניקיון לקשישים

 

לא תמיד פנויים וזמינים בני משפחתו של הקשיש או הקשישה כדי לסייע באופן קבע בתחזוקת הבית ובניקיונו. שעות הסיעוד לא תמיד כוללות מספיק דגש לנושא הניקיון בבית, וכאן יכולה להיכנס חברת ניקיון או מנקה לתמונה ולסייע בתחזוקה השבועית.

 

בבחירת שירותי ניקיון לקשישים כדאי להקפיד על מספר דברים חשובים. למשל, בחירת חברת ניקיון אמינה ובעלת מוניטין, וזאת בכדי, קודם כל, לשמור על בטיחותו של הקשיש ושל ביתו ורכושו. כמו כן, לא תמיד יכול קשיש שנעזר בשירותי סיעוד לבחון לעומק האם הניקיון בוצע על הצד הטוב ביותר ובאופן מספק, ולכן אנשי מקצוע מהימנים יבטיחו שאכן ישרור בבית ניקיון הולם כפי שביקשתם עבור יקיריכם.

 

עוד בנושא הבטיחות – כדאי להשתמש בחומרי ניקיון מתאימים ובטיחותיים, נטולי רעלים או חומרים כימיים שעשויים לעורר רגישות כזו או אחרת בקרב הקשישים המתגוררים בבית. שירותי ניקיון לקשישים צריכים לדאוג לנושא הבטיחותי גם מבחינת בטיחות הסביבה, למשל לא להשאיר רצפה רטובה ומחליקה כשהקשיש בבית.

 

כדי להקל על הקשיש, בדקו מהן השעות הנוחות ביותר עבורו לצורכי ניקיון הבית, שישתלבו בצורה טובה עם שגרת יומו במינימום הפרעות לחייו.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

בעיות שיניים בגיל השלישי – איך ומתי מטפלים?

בעיות שיניים בגיל השלישי –...

הגיל השלישי - פרק זמן שהולך ומתארך בימינו בעקבות העלייה המתמשכת...
קרא עוד
עזר לקשישים שנמצאים במצב סיעודי

עזר לקשישים שנמצאים במצב...

עזר לקשישים - בני האדם נועדו להזדקן. זוהי עובדת החיים ועלינו...
קרא עוד
הסעות לגיל הזהב

הסעות לגיל הזהב

שירותי הסעות משרתים את כלל האוכלוסייה לצורכי שינוע ממקום למקום...
קרא עוד
באילו מקרים בקרב הגיל השלישי יש צורך בטיפול סיעודי

באילו מקרים בקרב הגיל השלישי...

אחת התופעות השכיחות ביותר בקרב הגיל השלישי היא הקטרקט , כדי להבין...
קרא עוד