ערבית

ציוד עזר לנכים בני הגיל השלישי

ציוד עזר לנכיםלא אחת ולא פעם אנו נתקלים באנשים מבוגרים החווים קשיים מורכבים בהתניידות. פעמים רבות מדובר בקרובי משפחה וחברים הקרובים לליבנו. קשיי הליכה הינם קשיים מורכבים הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. על מנת לאפשר לבני הגיל השלישי להמשיך לנהל אורך  חיים פעיל ומלא, יש לוודא כי מצוקת ההליכה תיפטר. קיימים אמצעים רבים המאפשרים את שיפור התנועה של ישישים וישישות המוגבלים בתנועתם מפאת קשיי הגיל. במאמר הבא נפרט אודות ארבעה מכשירים המקלים את חייהם של בני הגיל השלישי הנתקלים בבעיות הליכה.

ציוד עזר לבני הגיל השלישי הנתקלים בבעיות הליכה

  • מקל הליכה: חלק מאנשי הגיל השלישי המתקשים בהליכה משתמשים במקל הליכה. יתרונו של מקל ההליכה הוא מחירו הנמוך וקלות האחסון שלו. בעת רכישת מקל הליכה, הקפידו כי הוא יהיה מיוצר מחומר איכותי, דוגמת עץ עמיד. וודאו כי המקל קל לנשיאה מבחינת משקלו, וכי ידית האחיזה בו הולמת את מבנה היד של הישיש.

עובד סיעודי זר

  • הליכון: בני הגיל השלישי פעמים רבות מתקשים בשימוש במקל הליכה פשוט. במקרים כאלו ציוד העזר המתבקש הינו הליכון. ההליכון לרוב עשוי מתכת, ובעל גלגלים קטנים. ניתן להישען על ההליכון במלוא כובד הגוף, ולהתנהל תוך שימוש ברגליים ובידיים בו זמנית. זהו אמצעי יעיל לקשישים המעוניינים להמשיך להתנייד בכוחות עצמם, ולהפעיל את שרירי גופם למרות הקושי.
  • עגלת נכים: חלק מבני הגיל השלישי כבר אינם יכולים להתנייד עצמאית, ודורשים שינוע באמצעות עגלת נכים. קיימות עגלות נכים חשמליות ועגלות נכים רגילות. עגלת נכים חשמלית ניתנת לתפעול בידי היושב עליה, כמו גם באמצעות דחיפת גורם חיצוני כגון מטפלת לקשישים. עגלת נכים רגילה ניתנת לתפעול רק באמצעות דחיפה פיזית של הגורם העוזר לישיש.
  • מעלון מדרגות: בני הגיל השלישי נתקלים פעמים רבות בקושי בעת עליה במדרגות, ובחשש מנפילה בעת הירידה בהן. מעלון מדרגות הינו אמצעי שינוע חשוב נוסף לאוכלוסיית בני הגיל השלישי. ניתן להשתמש במעלון מדרגות לנכים באמצעות ישיבה על כיסא מיוחד המובנה בו, המעלה את הישיש או הישישה לראש גרם המדרגות. השימוש במעלון מדרגות זה דורש תפעול ועזרה של גורם חיצוני, אשר יסיע לישיש בעת העלייה והירידה מן המכשיר. מעלון ניתן להתקנה בכל בניין מגורים ובית פרטי, לרבות בתי אבות שונים ומוסדות ציבוריים.

רכשו ציוד עזר להליכה המותאם לגיל האדם וקשיי ההליכה שלו

בעת רכישת ציוד עזר להליכה, יש להתאימו לקשיי ההליכה הספציפיים של הנזקק להם. התייעצו עם הגורם הרפואי המטפל בעת בחירת ציוד ההליכה הראוי. בין אם זה מעלון מדרגות, עגלת נכים, הליכון או מקל הליכה, יש לוודא כי הם מותאמים לדרישות הקשיש. הקפידו לרכוש ציוד עזר להליכה ממקום אמין, וודאו כי מדובר בדגמים חדשים אשר ישמשו את הקשיש ביעילות למשך שנים רבות.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
בעיות שיניים בגיל השלישי – איך ומתי מטפלים?

בעיות שיניים בגיל השלישי –...

הגיל השלישי - פרק זמן שהולך ומתארך בימינו בעקבות העלייה המתמשכת...
קרא עוד
Call Now Button