ערבית

פעילות גופנית בגיל השלישי – נפש בריאה בגוף בריא

פעילות גופנית בגיל השלישי – תרומתה של פעילות גופנית קיימת בכל גיל ובעיקר בגיל השלישי. שמירה על אורח חיים המשלב פעילות גופנית, תזונה נכונה והימנעות ממזיקים, יכולה למנוע מחלות וכאבים ואף להאריך את תוחלת החיים

פעילות גופנית בגיל השלישי

פעילות גופנית בגיל השלישי מומלצת על ידי משרד הבריאות והרופאים בכל גיל, בעיקר בגיל השלישי נותנת פעילות זו ערך מוסף, שומרת על הבריאות ואף מסייעת להארכת תוחלת החיים

פעילות גופנית מומלצת על ידי משרד הבריאות בכל גיל. תרומתה של הפעילות הספורטיבית הוכחה מחקרית ביעילותה בשמירה על אורח חיים בריא. בכל גיל מומלץ לבצע פעילות ספורטיבית כלשהיא ויתרונה של הפעילות הגופנית היא למנוע התנוונות של הגוף. יחד עם זאת, פעילות גופנית מומלצת ביותר גם לכאלה שעברו פציעה כלשהיא, בכדי להחזיר את האיבר הנפגע לתפקוד כמה שיותר מלא, זאת נעשה על ידי שימוש בפיזיותרפיה וניהול אורך חיים מבוקר. פעילות גופנית משפרת את סיבולת הלב- ריאה, תפקוד השרירים ומחזור הדם. כמובן שפעילות ספורטיבית בגיל השלישי תהיה שונה מפעילות ספורטיבית של נער מתבגר, אך היעילות שלה תורמת לאורח חיים בריא ואף עשויה להאריך את תוחלת החיים.

פעילות גופנית לגיל השלישי – במה כדאי להתמקד?

הגעתם לגיל השלישי? אין זה אומר שאתם צריכים לשקוע ברביצה בבית, וטיפול בנכדים. זה הזמן שלכם לדאוג לעצמכם, לבריאותכם ולנפש שלכם. כל פעילות גופנית עדיפה על אי פעילות. קיים מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות ותוכלו להתחבר למה שאתם אוהבים לעשות. כמובן שלפני שאתם מחליטים באיזה פעילות גופנית תבחרו, מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה שמכיר אתכם ואת מגבלותיכם.

אפשרויות כגון שחיה, הליכה, מדרגות וכדומה- יעזרו לכם לשמור על סיבולת לב- ריאה תקינה ואף לשפר אותה עם הזמן. כך תוכלו לעכב התפרצות מחלות גוף ולב לדוגמה אוסטאופורזיס.  כמובן שמשך הפעילות, משתנה בין יכולתו של כל אדם ויש לבצע כל שינוי בהדרגה.

שימוש בעזרים כגון משקולות קלות וחבלים, יעזור לכם בחיזוק השרירים ובשיפור מחזור הדם. שרירים חזקים יועילו לכם בהמשך גם בפעולות הדורשות מוטוריקה עדינה.

בצעו גם תרגילים וכפיפות שישפרו את גמישותכם ויציבותכם, דבר שיעזור לכם בעתיד, לבצע פעילויות יומיומיות שכיום נראות לכם טריוויאליות כמו התכופפות, הרמת משא קל וקשירת נעליים.

במידה ואתם נעזרים בשרותיה של מטפלת סיעודית, תוכלו להיעזר בו לבצע את הפעילות הגופנית הדרושה לכם לצורך ניסיון תפקוד עצמאי של שרירים מסוימים. שילוב של ייעוץ פיזיותרפי, רפואי ואימונים אפילו הקלים ביותר מידי יום, עשויים במקרים מסוימים להחזיר איבר כלשהו לתפקוד חלקי ואף מלא.

משרד הבריאות ממליץ על כל סוג של פעילות גופנית בגיל השלישי ובכל גיל. השילוב בין פעילות גופנית, תזונה נכונה, הימנעות מסיגריות ושתייה חריפה, תועיל לכם בעיקר בגיל השלישי בשמירה על בריאותכם והארכת תוחלת  חייכם. מעבר לערך המוסף של שמירה על הבריאות, המוח מפריש אינזימים במהלך פעילות גופנית הגורמים לכם גם להיות מאושרים יותר. במידה ופעילות באופן פרטני היא לא בשבילכם, תוכלו לשלב במגוון חוגים חברתיים, כך גם תוכלו להיות בחברת אנשים שמטרתם ומטרתכם היא זהה.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

העסקת עובדת סיעודית

העסקת עובדת סיעודית

העסקת עובדת סיעודית - למרות שקשה לדמיין זאת, כל אחד מאיתנו בסופו של...
קרא עוד
מינוי אפוטרופוס לקשישים סיעודיים

מינוי אפוטרופוס לקשישים...

מינוי אפוטרופוס לקשישים הוא הליך רגיש בו בשל מצב רפואי או נפשי...
קרא עוד
ביטוחים לגיל השלישי

ביטוחים לגיל השלישי

ביטוחים לגיל השלישי - ביטוח הבריאות הממלכתי מעניק זכויות רבות...
קרא עוד
אוסטאוארטריטיס בכל גיל

אוסטאוארטריטיס בכל גיל

אוסטאוארטריטיס בכל גיל - מחלת מפרקים ניוונית המתבטאת באופן כרוני...
קרא עוד