ערבית

הקרן לניצולי שואה

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל הוקמה בשנת 1991, והחל משנת 1994 פועלת על מנת להעניק סיוע סיעודי לניצולי שואה ולמעשה – כל סיוע אחר שיש בידה לתת. הקרן הינה מוסד ללא כוונת רווח, והיא מנוהלת על ידי ניצולי שואה המעוניינים לסייע לאחיהם שעברו את התופת במדינות אירופה השונות. הקרן לניצולי שואה פועלת בסיוע מרכז הארגונים של ניצולי השואה ובשיתוף ועידת התביעות.
פעילות הקרן לניצולי שואה מכוונת על מנת לסייע לניצולי השואה לשקם את חייהם ולהזדקן בכבוד המגיע להם. לחלק מניצולי השואה אין האמצעים הדרושים לרכישת מוצרים בסיסיים החיוניים למחייתם, המימון העיקרי של הקרן לניצולי שואה מגיע מועידת התביעות ומשרד האוצר. ניצולי השואה סובלים מבעיות פיזיות, בריאותיות ונפשיות ייחודיות והקרן שמה לה למטרה להמתיק ולו במעט את חייהם הקשים.
הקרן לניצולי שואה מנוהלת על ידי הנהלה ציבורית הפועלת בהתנדבות ורוב חבריה הם ניצולי שואה המכירים היטב את צרכי הניצולים ומצבם העכשווי. כל בקשה לסיוע המופנית לקרן מטופלת על ידי צוות מקצועי כאשר האישור הסופי ניתן על ידי ועדה של ניצולי שואה מתנדבים.

צורת הסיוע של הקרן לניצולי שואה

הקרן לניצולי שואה מעניקה סיוע לקשישים ניצולי שואה בכמה צורות. הצורה הראשונה היא סיוע קצר בן 50 שעות של מטפלת בבית. סיוע זה ניתן לאחר ניתוחים ולצורך הקלה על ההתאוששות. כדי לקבל שירותי סיעוד לניצולי שואה מסוג זה יש לפנות לעובדת סוציאלית של בית החולים, למלא את הטפסים הדרושים בעזרתה, ולקבל את העזרה הדרושה. הטיפול בבקשות מסוג זה הוא קצר ביותר.

צורה נוספת לקבל שירותי סיעוד לניצולי שואה היא במקרים בהם האדם הינו זכאי לקבלת סיוע בהיקף של 16 שעות שבועיות לפחות מהביטוח הלאומי. הקרן מעניקה שירותי סיעוד בהיקף של 9 שעות שבועיות, ועם הגשת הבקשה יש להגיש הסבר מפורט מה הופך את האדם לניצול שואה, כמו גם לעדכן את הקרן על הכנסות.

הקרן לניצולי שואה מוצאת לנכון לסייע לקורבנות השואה בתחום זה של שירותי סיעוד, בין אם זמניים ובין אם קבועים. כל שצריך לעשות הוא להוכיח את הסטאטוס של המבקש, וניתן לקבל השלמה לשירותי הסיעוד של הביטוח הלאומי.
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

העסקת עובדת סיעודית

העסקת עובדת סיעודית

העסקת עובדת סיעודית - למרות שקשה לדמיין זאת, כל אחד מאיתנו בסופו של...
קרא עוד
מינוי אפוטרופוס לקשישים סיעודיים

מינוי אפוטרופוס לקשישים...

מינוי אפוטרופוס לקשישים הוא הליך רגיש בו בשל מצב רפואי או נפשי...
קרא עוד
ביטוחים לגיל השלישי

ביטוחים לגיל השלישי

ביטוחים לגיל השלישי - ביטוח הבריאות הממלכתי מעניק זכויות רבות...
קרא עוד
אוסטאוארטריטיס בכל גיל

אוסטאוארטריטיס בכל גיל

אוסטאוארטריטיס בכל גיל - מחלת מפרקים ניוונית המתבטאת באופן כרוני...
קרא עוד