ערבית

השתלת שיניים לקשישים סיעודיים – איך מתבצע התהליך

השתלת שיניים לקשישים סיעודיים עשויה לשפר את איכות חייהם ולהוות תחליף של ממש לשיניים התותבות. יחד עם זאת, כדאי לזכור שבגיל הזהב ובמצבים סיעודיים מתקדמים, אסור לקחת סיכונים ויש לבצע את כל הבדיקות לפני ואחרי כל תהליך רפואי. הנה כמה מהשלבים החשובים ביותר בתהליך ההשתלה.

בחינת התיק הרפואי של כל קשיש

משום שבגיל הזהב יש צורך לוודא מהו מצבו הבריאותי של כל מבוגר ולבחון את התאמתו להליך הרפואי, חשוב לבצע שאלון מקיף. צריך לבחון מתי היו האשפוזים האחרונים, אילו תרופות כל קשיש צורך והאם הוא נמצא במצב סיעודי מתקדם. במקרים שבהם ניתן לבצע השתלת שיניים, ואין סכנה לשלום המטופל, נבדוק את חלל הפה.

בדיקה של מסת העצם ורמת הדחיסות שלה

בכל תהליך של השתלת שיניים לקשישים, אנו נבחן תחילה את מצב העצם ואת מבנה הלסת. משום שבגיל זה אנו עדים לקיומו של אוסטאופורוזיס, בלא מעט מקרים נעדיף לעבות את העצם לפני שנמשיך בתהליך. הסיבה לכך היא שהעצם אמורה להחזיק את השתל ובהיעדר מסת עצם יציבה, ההשתלה צפויה להיכשל.

בחירת סוג השתל המתאים לכל מבוגר

בחירת סוג השתל היא ללא ספק השלב הבא והדרך הטובה ביותר להגדיל את הצלחת הטיפול בקרב קשישים. בכל השתלת שינים לקשישים אנו נוודא שהשתל עשוי מחומרים הטובים ביותר ומגיע בעיצוב האופטימלי לחלל הפה. באופן זה, ניתן יהיה לדעת שגוף הקשיש לא ידחה את השתל ונוכל למזער סיכונים עתידיים.

תהליך ההרדמה

משום שהשתלת שיניים בקרב פלח זה של האוכלוסייה הוא עניין רגיש למדי, כדאי לבחון את ההרדמה האופטימלית לכל קשיש. צריך לשים לב לחומרי הרדמה הנכונים, לבדוק אם קיימת רגישות כלשהי ולוודא שהקשיש יכול לעמוד בהרדמה ממושכת. יש להתייעץ עם הרופא הגריאטרי או המטפלת הסיעודית לטובת בחירת חומר ההרדמה המתאים.

החדרת השתלים

קשישים רבים סובלים משינויים בלחץ הדם ולכן יש לעקוב אחר המדדים השונים בזמן הניתוח. חשוב לוודא שאין קרישיות יתר, שהמטופל שומר על יציבות לבבית בזמן ההליך הכירורגי ולהעניק מעטפת רפואית מלאה לכל צרה. לכן, חשוב שההליך יבוצע בידי רופאים מומחים אשר מכירים את הבעיות של גיל הזהב.

התאוששות והחלמה

לאחר החדרה של השתלים לפיו של הקשיש, חשוב לקחת את האנטיביוטיקה המתאימה ולהיות בפיקוח רפואי אינטנסיבי. כדאי לטפל בכל דימום בזמן ולהגיע למפגשים קבועים אצל הרופא שביצע את ההשתלה. רק כך ניתן יהיה לוודא שההחלמה מתבצעת בקצב הנכון וכי לא יהיו כל סיכונים משניים לתהליך ההשתלה.

אנחנו כאן בשבילכם- מ.ס.ד!
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

בעיות שיניים בגיל השלישי – איך ומתי מטפלים?

בעיות שיניים בגיל השלישי –...

הגיל השלישי - פרק זמן שהולך ומתארך בימינו בעקבות העלייה המתמשכת...
קרא עוד
עזר לקשישים שנמצאים במצב סיעודי

עזר לקשישים שנמצאים במצב...

עזר לקשישים - בני האדם נועדו להזדקן. זוהי עובדת החיים ועלינו...
קרא עוד
הסעות לגיל הזהב

הסעות לגיל הזהב

שירותי הסעות משרתים את כלל האוכלוסייה לצורכי שינוע ממקום למקום...
קרא עוד
באילו מקרים בקרב הגיל השלישי יש צורך בטיפול סיעודי

באילו מקרים בקרב הגיל השלישי...

אחת התופעות השכיחות ביותר בקרב הגיל השלישי היא הקטרקט , כדי להבין...
קרא עוד